18 °C
Vidék

Szett-eggyel levegőhöz jutott a Tasnád

2019.04.20 - 02:44

Magabiztos játékkal verte a sereghajtót a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata, amely idén előszöt győzött hazai közönség előtt. Egyelőre nincs kieső helyen csapat.

Megtört a jég, megvan a Tasnádi Unirea labdarúgócsapatának idei első hazai győzelme: a Marius Bălău által felkészített legénység 6–1-el ajándékozta meg a szurkolóit ünnepek alkalmával.

A fiatal tasnádi alakulat a sereghajtó Radnóti CS-t fogadta pénteken. A két együttes első, Maros megyei meccsén 6–2-re győzött a Radnót, illetve a pénteki ellenfél két veretlen mérkőzés után jött Szatmárra.

A hazai csapat enyhe mezőnyfölényben kezdett, és veszélyesebb támadásokat vezetett az ellenfél térfelén. Ennek a 12. percben meg is lett az eredménye, hiszen egy hosszú indítás után Vincze Dávid futott keresztbe a radnóti védelem előtt, majd balról vágta a lasztit erőből a kapuba (1–0). A folytatásban is a szatmáriak voltak a jobbak és a veszélyesebbek az ellenfél kapujára. A radnótiak találomra ívelt labdákkal próbálkoztak, amit rendszerint egy tasnádi védő vagy a kapus szedett le. Érett a második hazai gól, ami a szünet előtt meg is jött: a 42. percben Raul Silaghi indította középen Vincze Dávidot, aki ziccerből nem hibázott (2–0). A pusztadaróci srác első alkalommal jegyzett két gól egy bajnoki meccsen.

Az örömöt kevés híján elrontották a vendégek, mert egy perccel később büntetőt kaptak: egy felszabadításnál Parnău a lábával együtt az ellenfél lábát is eltalálta, amiért a Temes megyei bíró, George Cătălin Roman 11-est ítélt, viszont a gyengén, középre lőtt labdát Anișoreac védte.

A tasnádiak még a szünet előtt növelhették volna az előnyüket, viszont Cocian szabadrúgása kevéssel a kapu mellé ment. Fordulás után, viszont korán összejött a harmadik találat: Parnău kapott egy jó labdát jobb oldalon, felfutott a 16-osba, majd kitette keresztbe a szabadon érkező Székelynek, aki üres kapura, közelről nem hibázhatott (3–0).

Az időhúzás helyett a hazaiak az ellenfél térfelén maradtak, a radnótiak pedig azt sejttették, hogy már feladták ezt a meccset. Ezért büntetett a tasnádi legénység: az 59. percben Parnău futott fel ismét jobb oldalon, de ezúttal nem adta le a labdát, hanem az ellenfél kapujába vágta (4–0).

Négy gólos előnyben átadta a kezdeményezést a vendéglátó együttes a Radnótnak, és az ellenfél élt is a lehetőséggel: egy jobb oldali szöglet után nem tudott felszabadítani a tasnádi védelem, egy beívelt labda pedig Bartos Róbertet találta egyedül a kapu előtt, aki megszerezte csapata szépítő találatát (4–1). Érdekes, hogy a zilahi Alexandru Turian asszisztens előbb lest jelzet Bartosnál, viszont hamar visszavonta ítéletét.

Még ünnepeltek a radnótiak, amikor Tasnád visszaállította a négy gólos előnyt: a középkezdés után a vendégeknek nem sikerült rendezni a soraikat, így maradhatott a csereként beállt Talpoș ziccerbe az alvó védelem mögött. Az érkező radnóti hátulról elkaszálta az Unirea játékosát, így 11-eshez jutott a hazai csapat, amit Cocian hibátlanul teljesített (5–1).

A fiatal szatmári srác állította be a végeredményt is tíz perccel a mérkőzés vége előtt: a 18 méterről, balról, laposan megeresztett szabadrúgása után szállt a labda a lyukas védőfalon keresztül, a radnóti kapuba (6–1).

Az Unirea nagyon fontos pontokat gyűjtött be. Lehet azon vitázni, hogy kissé késve jöttek, de sokkal fontosabb az, hogy megtört a jég. Jövő héten pedig Kolozsvárra megy a csapat, pénteken a annak CFR kiscsapatának lesz a vendége a tasnádi gárda, amely tavasszal megajándékozta már három ponttal azokat az ellenfeleket (Dés, Székelyudvarhely), amelyekkel a tasnádiak a kiesés ellen küzdenek, viszont szombaton focileckét adott Szászhermánynak.

Ezzel a Tasnád a 11. helyről várja a bajnoki hajrát, és egyáltalán nem lesz egyszerű dolga: a kolozsvári út után az éllovas Lénárdfalva jön. Szászmedgyesre pontszerzési reményekkel kell menjen az Unirea, a szászhermányiakkal pedig Tasnádon küzdenek a kiesés ellen. Jön Csíkszereda, majd május 25-én Barcarozsnyón zárja az idényt a csapat.

Liga 3, 5. csoport, 24. forduló

Tasnádi Unirea – Radnóti CS 6–1

Gólszerzők: Vincze Dávid (10. perc, 42.), Angelo Cocian (68., 83. – az elsőt 11-esből), Székely Krisztián (49.), Parnău Márk (59.), illetve Bartos Róbert (67.)

Unirea: Anișoreac – Vincze L., Bălău, Varga (Pușcașu 70. perc), Cătuna, Parnău (Virág, 67.), Cubaș (Suciu, 70.), Silaghi, Székely, Cocian, Vincze D. (Talpoș 60.)

AFK Csíkszereda – Marosvásárhelyi SE 5–0

Tordai Sticla Arieşul –Unu Fotbal Club Gloria Beszterce 1–1

Kolozsvári Sănătatea – Nagybányai Minaur 0–1

Szászrégeni Avântul – Dési Unirea 1–0

Szászmedgyesi Gaz Metan II –Fotbal Comuna Lénárdfalva 0–2

Olimpic Cetate Barcarozsnyó – AFC Székelyudvarhely 0–1

AFC Szászhermány – Kolozsvári CFR II 1–3