×
2024. 04 20.

Szett-egy a VSK javára a pálfalviak ellen

2018.08.11 - 16:34

Faur kétszer, Cădar, Nyilvan, Zima és Țoca egyszer talált be az ellenfél kapujába szombaton, a Pálfalvi Unirea elleni felkészülési mérkőzésen, a vendégektől pedig Botos Dániel volt eredményes.

Sima győzelemmel folytatta a felkészülési időszakot a Szatmárnémeti Városi Sportklub labdarúgócsapata: szombat délben az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban Ritli Zoltán vezetőedző alakulata 6–1-re verte a vendég negyedosztályos Pálfalvi Unireát.

A szatmári Liga 4-es csapat szakvezetője Chereches – Ștef, Rebegea, Ritli Raul, Ionescu, Nyilvan, Schwarzkopf, Bordac, Faur, Zima, Cădar felállásban kezdte a mérkőzést, és az első negyvenöt percben egyetlen cserét hajtott végre, amikor Șimont küldte fel Bordac helyére. A VSK végig mezőnyfölényben játszott, aminek meg is lett az eredménye: Faur kétszer, míg Cădar, Nyilvan és Zima egyszer talált be a pálfalvi kapuba. Túloldalt a veterán Botos Sándor (becenevén: Piri) beadásából a testvére, Dániel szépített, így a szünetben 5–1 volt az eredmény.

Fordulás után új felállásban játszotta a VSK: Molnár – Ștef, Doroș, Țoca, Nikora, Révész, Horotan, Egri, Ionescu, Nagy, Bordac tizenegyet küldte fel Ritli, és ezzel együtt a tempóból is visszavett az új szatmárnémeti egyesület legénysége. Helyzetek nem hiányoztak, viszont a hálóban csak egyszer került a labda: Țoca állította be a 6–1-es végeredményt.

„Az eredményen túl a srácok teljesítményével is elégedett vagyok. Látszik, hogy most már a labdával is sokat dolgozunk az edzéseken. Meccsről meccsre jobban teljesítünk. Szeretném, hogy egyre erősebb ellenfelekkel játsszunk, hogy a teljesítményt is növeljük” — értékelt Ritli Zoli.

Kedden 18 órától Lénárdfalván a helyi harmadosztályos alakulattal játssza a következő felkészülési mérkőzését a VSK. Szombaton rendezik a találkozó visszavágóját, a Liga 3 5-ös csoportjának tavalyi ezüstérmese 11 órától mérkőzik majd a VSK-val az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban.

Felkészülési mérkőzésen

Szatmárnémeti VSK – Pálfalvi Unirea 6–1 (Faur 2 gól, Cădar, Nyilvan, Zima, Țoca, illetve Botos D.).