2024. 03 29.
19 °C

Szilágyi és Váncsa a megye legjobbjai

2019.12.06 - 14:20

2013 után ismét egy vívó zárt a sportolók megyei rangsorának az élén Adrian Szilágyi révén, míg a nem olimpiai sportágak kategóriájában továbbra is a karatékák viszik a pálmát, két év után pedig második alkalommal zárt a rangsor élén Váncsa Daiana.

2017 után ismét a Szatmár megye legjobb sportolója lett a nem olimpiai sportágaknál Váncsa Daiana karatéka, míg az olimpiai sportágak kategóriájában 2013 után ismét vívó versenyző zárt a táblázat élén Adrian Szilágyi révén.

Bár a vívás a megye egyik védjegyének számít a neves iskolájának köszönhetően, az utóbbi öt évben mégsem sikerült a sportág valamely képviselőjének a lista élén zárnia. 2013-ban Amalia Tătăran érdemelte ki a jeles elismerést, idén Adrian Szilágyi zárt az első helyen. A Szatmárnémeti VSK párbajtőrvívója idén felnőtt bajnok lett a csapatversenyben, egyéni bronzérmet szerzett, a Román Kupán – a idén már a kupaviadalok is pontoznak a rangsorban – egyéni bronzérmes lett, a csapattal pedig a 4. helyen zárt, továbbá a Bajnokcsapatok Európa Kupáján az 5. helyen zárt a VSK-val, a román válogatott tagjaként pedig a budapesti világbajnokságon és a düsseldorfi Európa-bajnokságon vett részt. Az így szerzett 170,5 ponttal korábbi csapattársát, Mácska Ádámot előzte meg a rangsorban, aki az elmúlt években rendre dobogósként, vagy dobogó közeli helyezésként volt díjazva a Szatmár Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság ünnepségén. Mint ismeretes, Ádám idén érettségizett, egyetemi tanulmányait Budapesten folytatja, ezért szakított a VSK-val is. A vívással azonban nem hagyott fel, az elmúlt hetekben pedig junior bajnokságot nyert a Honvéd csapatával. Ez viszont már nem számított a szatmári rangsorban, így a második helynek járó díjat kapja majd a december 19-én esedékes ünnepen.

A Szatmárnémeti SK birkózója, Andrei Barbul zárt a harmadik helyen, míg a bajnoki ezüstérmes, és a Román Kupán is második Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a 4. lett az olimpiai sportágak rangsorában. A Szatmárnémeti LPS-SK atlétája, George Kadar lesz az 5., és a fentebb felsorolt három sporttárssal, illetve a kosárcsapattal együtt a DJST pénzdíját is kiérdemelte.

Adrian Ardelean igazgató elmondta, az olimpiai sportágak és a nem olimpiai sportágak kategóriában a legjobb öt sportoló között osztják szét a 10 ezer lej pénzdíjat, a 6–10. helyezettek pedig közel 350 lej értékű ajándékcsomagot kapnak.

A nem olimpiai sportágak kategóriában Váncsa Daiana 2017 után ismét első lett a rangsorban. A Szatmárnémeti VSK karatékája Román Kupa bronzérmet (18–35 évesek, kumite, egyéni, shobu sanbon próba, 55 kg), a dániai a WUKF Európa-bajnokságon és a szlovákiai WUKF világbajnokságon egyaránt három arany- (21–35 évesek, kumite, egyéni, shobu sanbon, -55 kg; kumite egyéni, shobu sanbon, nyílt verseny; kumite, csapat, shobu sanbon váltó) és egy ezüstérmet (kumite, csapat, shobu sanbon) szerzett.

A megyei legjobbja címének hatszoros győztese, Bartincki Attila idén a második helyen zárt, Burya Denis a harmadik. Vagyis, a képzeletbeli dobogó első három helyét karatékák foglalják el. A Vakok és Gyengénlátók Sportegyesületének tekézője, Tróba Albert a negyedik, a szintén karatéka Lemák Hanna pedig az ötödik.

Mindez a DJST tegnapi gyűlésén derült ki, amely a legutóbbi évek talán legkisebb érdeklődését eredményező összejövetele volt. A korábbi években kicsinek bizonyult az igazgatóság székhelyének a tárgyalóterme, pénteken viszont bőven maradtak üres helyek is az ovális asztal körül. Csupán három újságíró, továbbá Marcel Tarța, az SZSK elnöke, Horea Macarie atlétika-edző (LPS), Adrian Pop párbajtőrvívó-edző (SZSK), Adrian Szilágyi edző és párbajtőrvívó (VSK), Kovács Florin (Zanshin SK), Florin Mihali (VSK) és Soós Róbert karateedzők (Yakuza SK) vettek részt a gyűlésen, ahol Ardelean bemutatta a DJST új sporttanácsadóját, Ciprian Mărieșt is.

A díjkiosztó ünnepséget december 19-én 13 órától rendezik az ifjúsági táborhelyen.