Tivadar
14 °C

Szilveszter Marci visszatérne a motokrosszra

2013.10.25 - 07:23

Több mint tíz év után ismét rajthoz állt motokrossz országos bajnoki futamon Szilveszter Márton (Marci).

A 22 éves szatmárnémeti pilóta 2000-ben és 2002-ben korosztályos bajnok volt, mielőtt enduro szakágra váltott volna, most úgy érezte, ismét kipróbálja magát egy gyorsasági terepversenyen. Október közepén a Bukarestben rendezett 5. forduló nyílt versenyében a második lett az első futamon, majd a második felvonásban a negyedik helyre érkezett, miután bukott egy nagyot és harmincöt vetélytársát leelőzte.

„Rég nem voltam motokrossz versenyen és nagyon jól éreztem magam. A bukaresti futam jó edzés volt és elgondolkodtam azon, hogy jövőre talán több bajnoki fordulón is részt veszek, ha lesz rá kellő anyagi támogatásom. Enduro–motorral álltam rajthoz, ez is egy kisebb hátrányt jelentett, hiszen vannak bizonyos különbségek a motorkerékpár típusok között” – mondta lapunknak Marci, aki az enduro szakágban is hozta az eredményeket, hiszen a hazai bajnoki aranyérmek mellett egy Kelet–európai–, illetve egy Balkán–bajnoki cím is díszeleg a gazdag éremgyűjteményben. Ezt bővítheti idén az endurokrossz–bajnokság profi kategóriájának ezüstérmével is, amennyiben november 9-én Barcarozsnyón célban ér az utolsó bajnoki futamon. Így szatmáriak állhatnak majd a dobogó első két fokára, hiszen az aranyérmet már korábban bebiztosította magának Gyenes „Mani” Emanuel. Marci erre a futamra szombaton fog edzeni Érmihályfalván, ahol a Transbuldex rendez egy endurokrossz háziversenyt.