1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Szlovák siker a Szabó Gyula Emléktornán

2019.08.08 - 14:51

Csütörtökön ért véget a Szatmárnémeti Nemzetközi Sakkfesztivál, amelynek fő versenyét, a Szabó Gyula Emléktorna hatodik kiírását a szlovák nemzetközi mester, Martin Nayhebaver nyerte meg.

A győzelmi serleg mellett 3800 lej pénzjutalomban részesült a győztes. A második helyen zárt a temesvári nemzetközi nagymester Vlad Cristian Jianu, míg a képzeletbeli dobogó harmadik fokára a moldovai nemzetközi nagymester, Vasile Sănduleac állhatott fel. Ők 2300, illetve 1800 lej pénzjutalomban részesülnek. A második számú, B jelzésű verseny, vagyis a Vasile Marian Emléktornán olyan sakkozók küzdöttek az Iparosotthonban, akik még nem értéke el az 1700 ÉLŐ-pontot. Közülük Nicola Alexandar Mircov. Az Aradi CSU színeiben nevező sakkozó két U14-es korosztályos játékos előtt zárt az első helyen: Mihaela Ioana Trifoi (Máramarosszigeti VSK) a második, Ștefan Fabian Mazilu (Micul Șahist Iași) a harmadik helyen zárt. Ők 2000, 1000, illetve 700 lej pénzjutalomban részesülnek.

A kezdő gyerekeknek kiírt F jelzésű tornát, a rapidsakk-versenyt a magyarországi Persány Bálint nyerte meg a két romániai sakkozó, Bogdan Maximux Cosma-Răcșan és Alexandru Andrei Mutiu előtt. Az D jelű 960 sakk elnevezésű tornáról tegnap még nem közöltek végeredményt.

Hamarosan részletesen közöljük többek között ennek a tornának a végeredményét is, de az összes versenynek olvashatják majd az eredményeit és a díjazottak listáját.