10 °C
enyhe intenzitású szitálás

Szlovákiában küzdöttek a birkózók

2012.09.18 - 18:05

Hat éremmel tértek haza a szlovákiai Kolárovo településen rendezett nemzetközi viadalról a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate birkózói.

A Szabó Ferenc, Tudor Barbul edzőpáros tanítványai három korosztályban küzdöttek, közülük ketten állhattak a dobogó legfelső fokára: a 12 éven aluliak viadalában Orosz Pál (26 kg), míg a 15 éven aluliak között Mădălin Bulgăr (55 kg) bizonyult legyőzhetetlennek. Andrei Barbul (12 éven aluliak, 45 kg) és Pék Sándor (15 éven aluliak, 66 kg) ezüstérmet szereztek, míg Cătălin Dângă (15 éven aluliak, 42 kg) és Szabó Krisztián (kadet, 76 kg) a harmadik helyen zártak. A 85 kilogrammos kadetek versenyében Patric Moroz az ötödik lett.

A szlovákiai megmérettetés egyébként jó alkalom volt a szatmári birkózóknak, hogy felkészüljenek az október 5–6-i, nagybányai kadet korosztályos bajnoki csapatversenyre. A selejtezőkben, két forduló után a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate sportolói az első helyen állnak.