×
2024. 03 29.

Szlovákiában nyert Mani

2018.07.17 - 11:49

Élre állt Gyenes Emánuel a Magyar Endurobajnokságban, miután hétvégén győzni tudott a 3. forduló szlovákiai futamán, Lovčica városában.

Kemény verseny volt a magyar bajnokság hétvégi endurofutama, ennek ellenére a szatmárnémeti Gyenes Emánuel győzni tudott azzal, hogy a nehéz pálya minden mért szakaszán a legjobb időt motorozta. A Magyar Endurobajnokságban két forduló után 67 ponttal holtverseny alakult ki az élmezőny három leggyorsabb versenyzője között (természetesen köztük Gyenes Manival). A 3. fordulóban a szlovákiai Lovčica városába látogattak el a krosszmotorosok, összesen 260-an. A mezőny egyáltalán nem volt gyengének nevezhető, a pálya maga pedig egy kemény, 47 kilométeres, erdős, köves, dimbes-dombos szakaszokból álló része volt a térségnek. Aki itt nyerni akart, annak elég rendesen oda kellett tennie magát. Gyenes Maninak pedig ez sikerült is.

Mint elmondta lapunknak, hogy a 47 kilométeres pályán szombaton és vasárnap is 3–3 kört kellett teljesíteniük a versenyzőknek, ami a két nap leforgása alatt egy közel 300 kilométeres távot jelentett. „Egy nagyon nehéz, technikás pályán versenyeztünk, szinte végig erdőben, több szakaszon pedig nagyon köves volt a talaj, sőt, szombat délután az utolsó kör közben leszakadt az ég is, aminek köszönhetően egy nagyon sáros versenyt zártunk szombaton. Ez vasárnapra szerencsére felszáradt, onnan pedig minden rendben zajlott” — nyilatkozta Mani.

Mivel egy körön belül két mért szakaszt motoroztak a versenyzők, és a két nap alatt 6 kört futottak, összesen 12 mért szakaszon kellett jól tejesíteniük. Maninak ezúttal nagyon jól jött ki a lépés, mind a 12 szakaszon sikerült nyernie. „Jó tempóm volt ezen a hétvégén, jól is éreztem magam, úgyhogy örülök, hogy kicsit sikerült meglógni a bajnokságban” — mondta el lapunknak Gyenes Emánuel, miután a hétvégi győzelmével sikerült az élre állnia. A bajnokság 4. futamát november első hétvégéjén rendezik majd Magyarországon, ott fog eldőlni, ki nyeri az idei bajnokságot, viszont a hétvégi győzelmével és hétvégén elfoglalt első pozíciójával Gyenes Mani igen kedvező helyzetből várhatja a 4. futamot.

Ami az idei terveket illeti, Mani elmondta, hogy jövő kedden rajthoz áll Szebenben a 15. Red Bull Romaniacs hard-enduro versenyen, amelynek történetében ő az egyetlen olyan motoros, aki mind a 14 előző futamot befejezte. Tavaly második helyen sikerült zárnia a kiírást, idén pedig szeretne újra dobogós helyezést elérni. Az augusztus szünettel fog telni, minden motoros vakáción van ebben a periódusban, viszont szeptemberben tovább folytatódnak a versenyek és persze a jövő évi Dakarra való felkészülés is.