×
2024. 04 19.

Szombaton játszanak a röplabdázók

2015.01.23 - 12:20

Gyakorlatilag két barátságos mérkőzést játszott csütörtök este a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapata a magyar élvonalban szereplő nyíregyházi Fatum–Nyírsuli együttese ellen.

Előbb a hazai A1–osztályos felnőttcsapat lépett pályára és nyert 2–0-ra, majd a VSK szatmárnémeti ifijei játszottak, és 2–0 arányba kaptak ki.

A román élvonalbeli VSK gyengén kezdte a találkozót, de 6–12-es vendégvezetés után kapcsolt magasabb fokozati sebességben, végül 25–23-ra hozták az első szettet. A második felvonásban egy pillanatig sem engedte ki a kezéből az irányítást Adrian Pricop edző csapata és simán nyert 25–13-ra. A következő két szettben az ifiket játszatta Pricop, ugyanis vasárnap ők is játszanak a korosztályos bajnokságban. A tizenéves szatmári lányok 25–13-ra és 15–13-ra vesztettek.

Mint ismeretes, a VSK felnőttcsapata szombaton 18 órától a Both Katalin Sportteremben a CSM Târgovişte ellen játszik a az A1–osztály alapszakaszának 13. fordulójában. A szombati ellenfél bajnoki címre hajt, míg a Pricop–csapat a múlt heti fiaskó után (amikor 3–2-re kapott ki Piatra Neamţon) javítani szeretne. „Biztos, hogy látványos meccs lesz, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy meglepetést okozzunk, vagyis győzzünk a Târgovişte ellen. Remélem, hogy ezt a meccset telt ház előtt fogjuk játszani” – mondta a szakvezető, aki vasárnap a juniorokkal a korosztályos bajnokságban is érdekelt: 12 órakor a Gyurkány György Sportteremben lépnek majd pályára a Máramarosszigeti CSS ellen.