2024. 03 28.
1USD = 4.59 RON

Talán az utolsó csepp remény is elszállt

2017.04.20 - 11:36

Vereséget szenvedett a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a Fogarasi CSM otthonában játszott élvonalbeli bajnoki mérkőzésen, így már csak a csoda segíthet Várady Gyula edző legénységén, hogy megmeneküljön a kieséstől.

Matematikai esély még maradt, hiszen még 15 pont van a játékban, a hátrány pedig kilenc pont, de az eddigi eredményeket tekintve, nehezen elképzelhető, hogy a szatmári csapat a továbbiakban hibátlanul be tudja húzni a bajnokságot.

Fogarason is meg volt az esély a pontszerzésre, hiszen a meccs nagy részében a VSK vezetett. A 6. percben 2–2-ről vette át az irányítást Várady csapata, a félidő derekán pedig 6–10 volt az állás. A szünetig kettőt faragott a hátrányából az ellenfél (10–12), fordulás után pedig 11–14-es állásról egyenlített 15-re a 40. percben. A vezetést viszont csak az utolsó percben tudta átvenni: 23–23-as állásnál a bírók elvették a labdát a szatmári támadásnál, a fogarasiak pedig kontrából szereztek vezetést (24–23). Az utolsó támadást az utolsó pillanatig húzta ki a VSK, három másodperccel a vége előtt pedig a Dusko Trifunovic elleni sportszerűtlen szabálytalanság miatt csak kilencméterest kapott a VSK. A szatmáriaknak már nem maradt elég idejük, hogy befejezzék az akciót, így maradt a hazai siker, ezzel pedig a fogarasiak már készülhetnek a nyári élvonalbeli osztályzóra.

A tegnap mérkőzésen egyébként Forin Mateș játékjogot kapott, mindazok ellenére, hogy a múlt heti, Steaua elleni találkozón ki lett állítva. A Román Kézilabda-szövetség (FRH) fegyelmi bizottsága ugyanis úgy ítélte, hogy a VSK beállósát nem kell eltiltani, viszont 500 lej pénzbírság kifizetésére kötelezik. Hasonló pénzbüntetést kell fizessen a Steaua elleni találkozó utolsó másodpercében kiállított Devid Munea is, viszont neki ülnie kellett egy fordulót is. A VSK panaszát a bírók és a megfigyelő ellen nem vette figyelembe a FRH.

A VSK a következő fordulóban pihen, a rájátszás odavágójának utolsó fordulójában, április 29-én pedig a CSU Suceavát látja vendégül.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, rájátszás, alsóház, 3. forduló

Fogarasi CSM – Szatmárnémeti VSK 24–23 (10–12).

VSK: Cioroiu 13 védés (2x7 m), Pogyină – Lazic 5 gól, Stan 3, Morar 3 (2x7), Oláh 3 (1x7), Bejinariu 8 (1x7/1-et kihagyott), Campar 1, Trifunovic, Mureșan, Rogoz, Suciu, Ungar, Mateș, Crăciun.