4 °C
szórványos felhőzet

Taroltak a németek a görögök elleni meccsen

2012.06.23 - 20:30

Németország 4-2 arányban győzte le Görögországot a lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság péntek esti negyeddöntőjében.

„A görögök egy helyzetből két gólt szereztek, gyakorlatilag rombolták a játékot. Annyi lehetőségünk volt, hogy szinte elkerülhetetlen volt a gól.” Ezzel gyakorlatilag mindent elmondott Joachim Löw, a német labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, akinek a csapata 4-2 arányba verte péntek este Görögországot, ezzel bejutott a lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokság elődöntőjébe. „A csapat megmutatta, mire is képes igazán, büszkék lehetünk erre a győzelemre” - tette hozzá a szakvezető.

„Rossz volt, hogy az egyenlítés után nagyon hamar megkaptuk a második gólt, azzal lemetszették a szárnyainkat, bár az utolsó pillanatig küzdöttünk” - mondta a vesztes görög válogatott szövetségi kapitánya, Fernando Santos.

Löw egyébként nagy meglepetésre a csoportkörben remekül teljesítő teljes támadóalakzatát lecserélte Özilt leszámítva, ugyanis a tornán már három gólt szerző Gomez, valamint Müller és Podolski sem kapott helyet a kezdőben.

A legutóbbi Eb-n finalista németek már az első percekben is több nagy helyzetet elpuskáztak, gyakorlatilag a teljes első félidőben a kapujukhoz szegezték a 2004-es Európa-bajnokot. A rést végül a 39. percben a balhátvéd Lahm találta meg, a csapatkapitány bombagóllal szerzett vezetést.

Santos a szünetben kettőt is cserélt, a görögök pedig újult erővel jöttek ki a folytatásra, és szinte a semmiből, első igazi helyzetüket Szamarasz révén értékesítve egyenlítettek. Nem tartott sokáig a görögök öröme, ugyanis Khedira hat perccel később ismét a németeket juttatta előnyhöz, ráadásul nem sokkal később a 120. válogatottságát ünneplő Klose, illetve Reus találatával gyakorlatilag el is dőlt a találkozó. A hajrában a végeredményt Szalpingidisz állította be büntetőből.

„Szerintem ez a német csapat manapság a világ egyik legjobb válogatottja, sőt a legutóbbi öt évben látott válogatottak közül az egyik legjobb. Természetesen minden tőlünk telhetőt megtettünk, két gólt szereztünk, végül ez is kevésnek bizonyult. Talán ha kicsit óvatosabbak vagyunk” - a görögök védője, Szokratisz Papasztathopulosz, majd hozzátette: „Nagyon fontos, hogy bejutottunk a legjobb nyolc közé, ami például egy olyan hagyományosan nagy futballnemzetnek, mint a holland, nem sikerült.”

A németek a két évvel ezelőtt spanyolokkal szemben elveszített világbajnoki elődöntő óta minden tétmérkőzésüket megnyerték, ez volt sorozatban a 15. sikerük, ami rekord.

Eredmény

Negyeddöntő

Németország - Görögország 4-2

Gólszerzők: Lahm (39. perc), Khedira (61.), Klose (68.), Reus (74.), illetve Szamarasz (55.), Szalpingidisz (89. - 11-esből).

Németország: Neuer - Boateng, Badstuber, Hummels, Lahm, Schweinsteiger, Khedira, Reus (Götze, 80. perc), Özil, Schürrle (Müller, 67.), Klose (Gomez, 79.).

Görögország: Szifakisz - Toroszidisz, Papasztatopulosz, K. Papadopulosz, Cavelasz (Fotakisz, 46.), Makosz (Liberopulosz, 72.), Maniatisz, Ninisz (Gekasz, 46.), Kacuranisz, Szamarasz, Szalpingidisz.