×
2024. 04 19.

Taroltak a „szamurájok”

2014.06.16 - 18:33

Összesen tizenegy éremmel tértek haza a Samuraiul SK karatékái az országos bajnokságról.

Hét bajnoki címmel tértek haza Gyulafehérvárról a Szatmárnémeti Samuraiul SK sportolói, akik részt vettek az elmúlt hétvégén rendezett karate–bajnokságon. Magos Róbert vezetőedző lapunknak elmondta, hogy kétszáz karatéka vett részt a küzdelmekben, akik kata és kumite versenyszámokban mérkőztek meg. A Magos Róbert, Filer Iván edzőpáros tizenhárom sportolóval utazott a Fehér megyei településre, és a hét aranyérem mellett két ezüst– és két bronzérmet szereztek. Ardelean Darius (6–7 évesek, kata), Lemák Hanna (10–12 évesek, kumite), Alexa Bettina (13–15 évesek, kumite), Ligner Andrea (16–17 évesek, kumite), Trif Stelian (16–17 évesek, kumite), Burya Patrick (13–15 évesek, kumite) és Kalocsai Zoltán (16–17 évesek, kumite) szereztek aranyérmet, Laura Pop (8–9 évesek, kata) és Vida Ármin (13–15 évesek, kumite) a dobogó második fokára állhattak fel, míg Lemák Hanna (10–12 évesek, kata), illetve Kalocsai Zoltán (16–17 évesek, kata) egy–egy bronzéremmel is hazatérhettek.

„Nagyon elégedett vagyok, hiszen egy olyan bajnokságon vettünk részt, ahol a versenyszabályzat teljes mértékben különbözik attól, mint amit mi képviselünk. Shobu san bon–szabályzat szerint zajlott a küzdelem, így túlzás nélkül, nagyon meg kellett harcolni a dobogós helyekért – értékelt Magos Róbert. – A tanítványaim hamar alkalmazkodtak, ami a kellő felkészültségüket is bizonyítja. Így helyt állhatnak bármilyen versenyen, legyen szó WKF, shobu ippon vagy shobu sanbon szabály szerint rendezett kumite–harcról. A mostani szabályzat áll a legközelebb a full contacthoz. Számomra is kissé szokatlan volt, de helyt álltunk, és ennek örvendek a legjobban” – folytatta a karatemester, aki hozzátette, a gyulafehérvári megmérettetés alkalmas volt arra is, hogy felmérjék tanítványaik képességeit az Európa–bajnoki küzdelmek előtt.