Ervin
17 °C

Taroltak a szatmári legények Brassóban

2018.09.09 - 14:58

Brassóban alapoztak a Szatmárnémeti Sportklub tőrvívói a csütörtökön kezdődő korosztályos Román Kupa viadalira, amit idén Bukarestbe n fog megrendezni a szakági szövetség.

A Corona Kupa második kiírására egyébként először nevezte tanítványait a Lengyel Éva, File Attila, Dan Șuta, Izsáki Arnold edzőnégyes, a 12–13 éves fiúknál pedig egyértelmű volt az SK-fölény. A júniusban bajnoki aranyérmet szerzett szatmári csapat az elmúlt hétvégén Răzvan Nojea, Nicolas Pop, Matei Serghie sorrendben állhattak fel a dobogó első három fokára, míg Teofil Boitor a 13. helyen zárt. A 8–9 évesek versenyében Paul Iosif bronzérmet szerzett Brassóbna, míg Niculae Boitor a 8. lett a korosztályos küzdelmekben.

A hétvégi versenyre egyébként szatmári, brassói, bukaresti és temesvári egyesületek küldték el a sportolóikat. Az SK „nagy legényeinek” nem lesz sok idejük a pihenésre, szerdán ugyanis Bukarestbe utaznak, csütörtökön ugyanis a kadett korosztály, vagyis 17 éven aluliak Román Kupa viadalát rendezi a honi szövetség, másnap pedig a 19 éven aluliak, vagyis a juniorok lépnak majd pástra a Floreasca Vívóteremben. Szombaton és vasárnap ugyanennek a korosztálynak rendezik meg a női küzdelmeket, szeptember 20–23. között pedig a szatmárnémeti Csipler Sándor Vívóterem látja vendégül a 17–19 évesek párbajtőrvívó mezőnyét a kupaküzdelmekre.