×
2024. 04 26.

Taroltak Debrecenben a Yakuza SK karatékái

2019.12.01 - 22:31

A Szatmárnémeti Yakuza SK karatékái együtt ünnepeltek a harminc éves Bushido Karate Sportegyesülettel, amely a múlt hétvégén először rendezett nemzetközi versenyt.

A Debrecen Shotokan Kupa megmérettetésen 29 egyesület 317 karatékája vett részt. A Soós Róbert, CSatári Attila edzőpáros tizenkilenc batizi és szatmárnémeti sportolója kumite próbában 13 arany-, 7 ezüst- és 2 bronzéremmel tért haza, ebből összesen hat dobogós helyezés a csapatversenyeken.

A dobogó legfelső fokára állhatott fel kategóriájában a Yakuza SK három csapata: Nagy Kimberly, Silaghi Rebeka; Cristian Hotea, Cornel Bot, Kalocsai Zoltán; ifjabb Kovács Ottó, Alex Ghitiu, Casian Tripon. Az egyéni versenyekben Cristian Hotea, Diana Alec, Alex Forgaciu, Carina Cherestan, Szatmári Rafael, Alex Ghitiu, ifjabb Kovács Ottó, Casian Tripon, Micza Viktória és Alec Dávid szerzett aranyérmet.

Kovács Máté, Micza Melánia, Silaghi Rebeka és Éles Bence egyéni ezüstérmet gyűjtött be, míg másik három csapat kategóriájában zárt a második helyen: Alec Dávid, Raul Bozântan, Micza Viktória; Alex Forgaciu, Tivadar Patrick, Kovács Máté; Carina Cherestan, Micza Melánia, Alex Forgaciu.

Egyéni bronzéremmel tértek haza Cornel Bota és Nagy Kimberly.