×
2024. 04 26.

Tartalékosan is rászámoltak Nagyváradra

2019.12.08 - 03:29

A Szatmárnémeti azon játékosai, akik eddig kevesebb játékidőt kaptak tétmeccseken, szombaton többet tölthettek a pályán a nagyváradiak elleni bajnokin. Mauro Procaccini tanítványai így is simán ötvenöt gólos különbséggel verték az ellenfelüket.

Egyetlen másodpercig sem volt kérdés, hogy mely csapat nyeri szombat este a Both Katalin Sportteremben rendezett női kosárlabda bajnoki mérkőzést, hiszen a Szatmárnémeti VSK győzelme még akkor sem forgott kockán, amikor Mauro Procaccini edző úgy döntött, hogy három idegenlégióst, Maja Miljkovicot, Brittany Densont, és Bernice Mosbyt, továbbá Adina Popot is pihenteti a decemberi hajrára.

Így egyetlen idegenlégiós maradt a keretben Julija Gladkova révén, viszont az orosz lány nem kapott helyet a kezdő ötösbe, az olasz edző ugyanis Oláh Andreát, Adina Stoiedint, Carla Popescut, Andreea Huțanut és Alina Podart küldte a pályára a feldobásra. Ennek ellenére a Nagyváradi CSU Rookies szombaton 8–0-s szatmári vezetésnél „érkezett meg” a meccsre. A 4. percben pedig a VSK is mintha visszavett volna a tempóból, de a 9. percig így is sikerült tizennégy pontot tenni a két csapat közé (17–3). A folytatásban a nagyváradiaktól szerződtetett 15 éves Anisia Croitoru harcias játékát tapsolhatta meg a nagyérdemű, aki egy perc alatt hét pontot dobott egykori csapatának (28–6, 12. perc). Villámgyors kontrákkal is próbálkoztak a szatmári lányok, illetve a védekezésbe úgy álltak fel, hogy nem sok passzolási lehetőséget hagytak az amúgy is lassan, és ötlettelenül játszó bihari ellenfelüknek.

Huszonnégy pont volt a két csapat között a szünetig, a 42–18-as állásban pedig az volt az érdekes, hogy Veres Attila edző tanítványainak egy félidő alatt sikerült majdnem annyi pontot dobniuk a VSK-nak, mint az októberi, nagyváradi odavágón teljes játékideje alatt (akkor 22 pontot dobtak 40 perc alatt).

Fordulás után Podar triplákkal nyitott, majd szabaddobásokat értékesített, Stoiedin is hozzátett két pontot, vagyis egy két és fél perces 10–0-s futással kezdte a második félidőt a VSK. Izgalmas pillanatot okozott Oláh Andi kisfia, Ianis: a másfél-két éves kis srác többször is „kiszabadult” édesapja, az egykori kézilabdázó (ma személyi edző) Oláh János öléből, és majdnem a pályára szaladt, de a továbbra is jó formában levő Jani időben „hárított”.

Vagyis, a pályán nem sok izgalmas jelenet volt. A váradiak többször dobás nélküli támadást vezettek, a VSK játékosai pedig labdaszerzés után villámgyorsan az ellenfél palánkja elé küldték a labdát, amiből Oláh Andi szórta a pontokat. 61–28 volt az állás, amikor az utolsó tíz percre fordultunk. A különbség lehetett volna hárommal több, amennyiben Flavia Ferenczi félpályás beakadt volna az utolsó másodpercben (csak a gyűrűt találta el a dobás).

Oláh Andi, Gladkova és Ferenczi tripláival kezdődött a záró negyed, amely egy négy perces 14–0-s sorozatot eredményezett. 87–32 lett a vége, viszont a meccs képét tekintve, kétséges, hogy Procaccininek volt némi lehetősége, hogy felkészítse a lányokat azokra a sokkal keményebb meccsekre, amik következnek: szerdán érkezik Brno a Női Közép-Európa Liga csoportmeccsére, a következő fordulóban papíron rangadó következik Kézdivásárhelyen a második helyen álló KSE ellen, a marosvásárhelyi „kiruccanás” után pedig december 23-án jön Sepsiszentgyörgy a Román Kupa 3. fordulójának első meccsére.

Összegzésként a szombati mérkőzés hasznos elemeit megemlítve: Croitoru és Kádár Annamária közel 17 perc, Gladkova 25 perc, Ferenczi több mint 15 perc, Szmutku közel 9 perc, Popescu több mint 23 perc játékidőt kapott szombaton, vagyis az eddigi átlagaiknál sokkal többet játszhattak. Minden pályára küldött VSK-kosaras legalább egy pontot szerzett, Podar húszig jutott, és 24 pontos hatékonysági mutatójával a meccs legjobbja volt.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, Nyugati csoport, 7. forduló

Szatmárnémeti VSK – Nagyváradi CSU Rookies 87–32 (17:6, 25:12, 19:10, 26:4).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Popescu (4/2/2), Oláh (16/4/1), Stoiedin (10/9/1), Podar (20/4/2), Huțanu (4/3/2), Gladkova (16/5/3), Szmutku (2/3/2), Ferenczi (5/1/0), Croitoru (9/4/1), Kádár (1/0/1). Vezetőedző: Mauro Procaccini.

Rookies (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Kokovay (3/5/1), Saric (10/5/0), Göncze (0/2/0), Vujovic (0/1/2), Chiș (11/6/2), Veres (4/1/0), Faragó (2/3/0), Blejan (0/1/0), Farcaș (0/1/0), Judeu (2/0/0). Vezetőedző: Veres Attila.

Marosvásárhelyi Sirius – Aradi FCC Baschet 38–80

Kolozsvári Universitatea – Kézdivásárhelyi SE 75–45

Az állás

1. SZATMÁRNÉMETI 13 pont (6 megnyert meccs/1 elvesztett meccs), 2. Kézdivásárhely 13 (5/3), 3. Kolozsvár 12 (5/2), 4. Arad 12 (5/2), 5. Marosvásárhely 8 (1/6), 6. Nagyvárad 8 (0/8).