Andrea, Ilma
Vidék

Tasnád az első Szuperkupa-győztes

2017.08.19 - 21:32

A papírformának megfelelően, a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata simán behúzta az első megyei Szuperkupa-mérkőzést, amelyet a Luceafărul Decebal ellen nyert meg szombaton, Nagykárolyban.

Nem született meglepetés az első labdarúgó megyei Szuperkupa-mérkőzésen: az elmúlt idény megyei bajnoka, a Tasnádi Unirea 5–0-ra verte a Román Kupa megyei győztesét, a Luceafărul Decebal együttest.

Szombaton, a nagykárolyi Victoria Stadionban rendezett találkozón a Decebal egyenlő ellenfele volt a tasnádiaknak az első félidőben. Mint ismeretes, az Unirea feljutott a Liga 3-ba, és ennek megfelelően a kerete is megerősödött. Estinca András edző legénysége, a Luceafărul mégsem adta magát könnyen az első félidőben. Az első negyed órában Gulya lövése után a labda csak kevéssel ment mellé, öt perccel később pedig Raul Cherecheş hárított Eduard Bob lövésénél, de a kipattanó Ovidiu Creţ fejéről kevéssel ment fölé.

A 23. percben a rutinbeli különbség egyértelmű volt az Unirea vezető találatánál: Gabriel Cădar jobb oldali szögletére Bogdan Faur emelkedett két védője fölé a Decebal 16-osán belül, és fejelt Adrian Toduţ kapujába (1–0).

Ezután leült a mérkőzés, ráadásul a fordulás után a Luceafărul az öltözőbe maradhatott. A 49. percben Sergiu Bercean bal oldali beadásából Faur fejelt zavartalanul a kapuba (2–0), két perccel később pedig Toduţ már védeni tudta Faur újabb fejesét. Az 59. percben viszont a Decebal kapusát is verte Cădar, amikor a Tasnád csatára jobb oldalon futott be az ellenfél tizenhatosán belül, és miután elfektette a hálóőrt is, zavartalanul, az üres kapuba guríthatta a lasztit (3–0). A 74. percben Cădar bal oldalról is kilőtte az ellenfél kapuját (4–0), négy perccel később pedig Székely Krisztián másolta le csapattársát, és megérdemelten iratkozott fel a góllövők listájára (5–0).

A találkozó végén Marius Botan edző is elismerte, ez egy jó teszt volt csapatának a szombati Liga 3-as idénykezdés előtt. „Persze örülök ennek a trófeának is, ami gazdagítja majd a klub gyűjteményét. Számomra fontos volt ez a mérkőzés azért is, mert egy utolsó teszt volt az idényrajt előtt. Szeretném azt hinni, hogy jó úton halad a csapat, és egységes keretet alkotunk” — nyilatkozta Botan.

A Liga 3 augusztus 26-i idényrajtján a Tasnádi Unirea idehaza a Dési Unirea ellen kezd, míg a Liga 4 Elite-ben a Luceafărul Decebal szeptember elején a Bábcai Voinţa vendége lesz a szezon első fordulójában.