2024. 04 25.
Vidék

Tasnádi siker Nagybányán is

2018.08.05 - 12:55

A nagykárolyiak és a csengeriek elleni sikert, illetve a nagyváradi másodosztályosokkal játszott döntetlen után harmadosztályos ellenfelet győzött le az alapozási időszakban a Tasnádi Unirea.

Nem szakadt meg veretlenségi sorozata a Tasnádi Unirea labdarúgócsapatának, amely szombaton Nagybányán 1–0-ra verte a jövőbeli harmadosztályos csoporttársát, a Minaurt.

Közel 30 Celsius fokot mértek árnyékben szombaton 11 órakor, amikor megkezdődött a találkozó. A napon viszont legalább tíz fokkal melegebb volt, így mindkét csapat legénységének plusz megterhelést jelentett ez a meccs. A Tasnádi Unirea ráadásul edzőtábori programban van, az elmúlt napokban is kemény erőnléti megterhelésnek voltak alávetve. Vincze Levente esett „áldozatul” ennek az alapozásnak, ínhúzódás miatt ki is hagyta a szombati mérkőzést. A többiek viszont mind ott voltak és pályára léptek a Minaur elleni 90 perces összecsapáson. A hazai határozottabban kezdtek, helyzeteket is kialakítottak, azonban nem sikerült bevenni Florin Görbe kapuját. Lassan a tasnádiak is ráhangolódtak a meccsre, és innen már kiegyenlítették játék zajlott a pályán. Mindkét edző a taktikai elemek gyakorlását kérte a legényeitől, így ritkán forgott kockán az ellenfél kapuja. Az első félidőben a vendégektől csak Székely Krisztián próbálkozása jelentett méni veszélyt a nagybányaiaknak, a második játékrészben viszont az Unirea játszott mezőnyfölényben. A 70. percben viszont megszületett a tasnádi találat: egy szöglet után Parnău Márknak még arra is volt ideje, hogy mellel lekezelje a labdát a Minaur tizenhatosán belül, majd erőből a kapuba vágta lasztit (0–1).

„Nehéz meccs volt, amelyen a meteorológiai körülmények tovább nehezítettek. Szerintem a második félidő a miénk volt, mezőnyfölényben játszottunk, a labdabirtoklás tekintetében is jobban álltunk — mondta lapunknak Cristi Popa, aki bízik abban, hogy ez a sikersorozat a bajnokságban is sokáig kitart. — Értékes kerettel várjuk a bajnoki rajtot. A fiúk meccsről meccsre tudják hozni a jó formájukat. Remélem, hogy a bajnokságban is ilyen eredményeket érünk el.”

Mint ismeretes, a második Liga 3-as idényére készülő Tasnádi Unirea a negyedosztályos Nagykárolyi VSK Victoriát 3–1-re, a Csenger FC-t 6–0-ra győzte le, a másodosztályos Nagyváradi Luceafărul együttessel pedig 1–1-es döntetlent játszottak. Ez volt tehát a harmadik győzelem, szerdán 17 órától pedig Tasnádon rendezik a nagybányaiak elleni visszavágót.

A csapat egyébként hétfőn, ebéd után utazik haza a kányaházi edzőtáborból. Vasárnap délben is dolgoztak a fiúk, erőnléti alapozáson voltak, a délutáni pihenő után pedig labdás edzéseket voltak. Hétfő reggel az utolsó tréning után csomagoltak a fiúk, akik szerda délutánig, a Minaur elleni találkozóig lesznek szabadok.

Felkészülési mérkőzésen

Nagybányai Minaur – Tasnádi Unirea 0–1 (0–0).

Gólszerző: Parnău 70. perc.

Unirea, 1. félidő: Görbe – Palinceac, Varga, Parnău, Ciul, Cubaș, Anton, Stanciu, Székely, Bolba, Vincze D.

2. félidő: Kerezsi – Parnău, Vădan, Bălău, Ciul, Cubaș, Anton, Cocian, Pop R., Nemeș, Székely.