×
2024. 04 26.

Telt ház előtt ünnepelt a Loga Dance School

2018.11.12 - 15:52

Tizenegy év alatt közel 4500 szatmári lépte át a tánciskola küszöbét hogy társasági vagy versenytáncot tanuljon. Többek között ezt ünnepelték péntek este, de azért is volt ok az ünneplésre, mert a sportolók idén remekül teljesítettek.

Tovább növelte az egy évben szerzett érmek számának csúcsát a Szatmárnémeti Loga Dance School, amely pénteken, egy pompás gála keretében ünnepelte meg fennállása tizenegyedik évét. Loga Lóránt klubvezető elmondta, 2018-ban összesen több mint 150 éremmel tértek haza a tánciskola sportolói különböző hazai megmérettetésről. Nyilvánvaló, hogy a legszebben csillogó érmek a hazai bajnokságról érkeztek. Mint ismeretes, Loga Lóránt és a Dési Latino Angels egyesület táncosa, Székely Andrea néhány hét közös munka után a 19–35 évesek C-osztályos bajnokságában szereztek bronzérmet. Ugyanakkor Hornyák Dániel és Nagy Júlia a 12–13 évesek D-osztályos megmérettetésén zártak a negyedik helyen, míg a Rafael Diousi, Alexia Tala páros a 16–18 évesek C-osztályos bajnokságában jutottak el a döntőig, ahol végül az 5. helyen zártak.

A péntek esti gála egyébként telt ház előtt zajlott. Egy hét alatt fogytak el a jegyek, így három héttel a gála időpontja előtt már nem lehetett belépőt váltani a Loga Dance School műsorára. Közel 100 gyerek lépett színpadra. Voltak köztük kezdők, haladók és versenytáncosok, akik sztenderd és latin táncokkal, illetve csoportos bemutatókkal szórakoztatták a nagyérdeműt.

A Vékony Viktor, Loga Hajnalka edzőpáros, illetve a Vonház-testvérek, Erik és Ingrid latin és sztenderd show-ja hosszas tapssal jutalmazta a közönség, majd bemutatkozott a tasnádi tánccsoport tizennégy gyerek tagja is.

Loga Lóránt elmondta, az elmúlt tizenegy év alatt közel 4500 szatmári lépte át a tánciskola küszöbét. Ugyanakkor az alapító klubvezető elismerte, az idei gála volt az eddigi legsikerültebb az összes közül, és ezért köszönetet mond az egyesület edzőinek, sportolóinak, táncosainak és azok szüleinek egyaránt.

A jövő évre magasabbra helyeznék a mércét: az osztályonkénti országos bajnokságon legalább öt táncpárost várnak a döntő versenyszámokba.