erős felhőzet
Vidék

Temesvári nyerte a Tasnád Kupát

2018.09.17 - 18:38

Először nyerte temesvári sakkozó a tasnádi nemzetközi sakktornát. A címvédő Aczél Gergely a verseny második felében gyengén játszott, így az első nyolc közé sem tudta beverekedni magát.

Nem sikerült a torna második fele a magyarországi sakknagymesternek, Aczél Gergelynek, így a címvédő nem tudott ismét győzni a Tasnád Kupa nemzetközi verseny hatodik kiírásán. A nagydíj azonban ugyancsak egy sakknagymesterhez került: a temesvári Andrei Istrățescu nyert, aki a serleg mellett 2500 lej pénzjutalomban is részesült.

Mint arról beszámoltunk, a Szatmár megyei üdülőtelepülésen a megyei és a helyi önkormányzat, továbbá helyi és környékbeli magánvállalkozók támogatásával rendezte meg az immár hagyományosnak számító Tasnád Kupát a Szatmárnémeti Voința SK. A romániaiak mellett Magyarországról, Ukrajnából, Franciaországból és Moldovából érkeztek versenyzők, a 37 fős mezőnyben pedig három sakknagymester és nyolc nemzetközi mester ült asztalhoz.

Aczél Gergely vezettet a rangsort a negyedik fordulóig, viszont meglepetésre az utolsó két napon nagyon gyengén teljesített: a tavalyi győztes három vereséget és csupán két győzelmet jegyzett szombaton és vasárnap, így csak 5,5 ponttal zárt, ami a 9. helyre volt elég. Így bárminemű pénzjutalomtól is elesett, ugyanis a 16 350 lejes alapból csak az első nyolc részesült jutalomban, illetve kisebb különdíjakat osztottak ki.

A 42 éves temesvári sakknagymester Andrei Istrățescu először nyert Tasnádon, a kilenc fordulóból ötöt megnyert és négyszer remizett (többek között Aczéllal), így 7 ponttal zárt az élen.