Gergely
18 °C

Teodora Şofran duplázott a kunszentmiklósi versenyen

2014.04.28 - 15:53

Először vívott döntőben a Szatmárnémeti SK tőrvívója, Teodora Şofran: a Fülöp Mihály–verseny 11 éven aluliak fináléját játszotta.

Remek teljesítményt nyújtott Kunszentmiklóson a Szatmárnémeti Sportklub tőrvívója, Teodora Şofran. A Simona Surducan, Dan Şuta, Izsáki Arnold edzőhármas tanítványa kétszer is dobogóra állt a Fülöp Mihály Emlékverseny korosztályos viadalain. A 11 éven aluliak versenyében a döntőig menetelt, ahol egy szlovák sportolóval szemben maradt alul. „Sportpályafutása során először küzdött döntőben, így nagyon izgult, ez sajnos kihatott a teljesítményére. De helytelen lenne panaszkodni, hiszen remek ez az eredmény” – méltatta Şofrant Izsáki Arnold. A fiatal tőrvívó ugyanis ezt megelőzően a 12 évesek viadalában szerzett bronzérmet, míg a 13 évesek küzdelmében a nyolcadik helyen zárt. „Három napot lehúzott, és mindhárom versenyben a legjobbak között zárt. Ez hatalmas eredmény a részéről” – folytatta az edzője.

A magyarországi, romániai, szlovákiai és szerbiai tőrvívókat felsorakoztató versenyen egyébként öt szatmári lépett pástra, de csak Şofrannak sikerült a legjobb nyolc között zárnia. A 13 éveseknél Figus Klaudia, a 12 éveseknél Körössy Melissza és Cristina Anderco a legjobb tizenhatban zárt, míg a 14 éves fiúk küzdelmeiben Pop Edwin a legjobb nyolc közé jutásért rendezett asszót vesztette el.