×
2024. 04 25.

Tili-tolizással nem lehet nyerni, Szatmáron győzött az Afumaţi

2017.09.02 - 15:02

Április óta tartó hazai veretlenségi sorozatnak vetett véget Szatmárnémetiben szombaton a CS Afumaţi, miután 2–0-ra nyert az FC Olimpia vendégeként. Az Ilfov megyei ellenfél ebben az idényben gólt sem tudott rúgni és egyetlen, gólnélküli döntetlent jegyzett, azonban az elmúlt szezonban oda-visszavágón vert a szatmáriakat, 4–0-s összesítéssel.

A szombati játékukkal Selymes Tibor vezetőedző legényei felejtetni tudták a másfél héttel ezelőtti teljesítményt, amikor magabiztosan verték az élbojban tartozó AFC Hermannstadt csapatát. Szombaton ugyanis még kapura tartó lövésig sem jutott az Olimpia – hacsak Vasile Pop 49. percbeli gyenge próbálkozását nem számítjuk annak.

Az ellenfél pedig pontosan azt játszotta, amit egy idegenben fellépő, gyengébb képességű csapatnak játszani kell: már középpályán rombolta a támadásokat, a védelemben keményen játszott és próbált minden adódó pillanatban veszélyes lenni az ellenfél kapujára. A 35. percben pedig a vezetést jelentő gólt is megszerezte: Florin Mureșan lökte fel a 16-osán belül Mugurel Dedut, amiért Sergiu Popa nagyenyedi játékvezető 11-es ítélt, az Afumaţi idénybeli első gólját így büntetőből rúgta Marian Vlada (0–1).

Fordulás után a legveszélyesebb helyzet a vendégeké volt, amikor Ciprian Perju távoli szabadrúgását nyújtózva védte Florin Muntean. A szabadrúgást egyébként a Szatmárnémeti LPS korábbi játékosa, a 19 éves Răzvan Onea, az Afumaţi játékosa harcolta ki, aki fél órányi játéklehetőséget kapott szombaton, és jó teljesítményt nyújtott. Ezt látva többen is feltették a kérdést: ez a srác miért nem felelt meg az Olimpia szakmai stábjának, miért kellett Ciul, Székely, Onea, Mario Silaghi vagy a Vincze-testvérek helyére tapasztalatlan játékosokat hozni, többek között a franciaországi negyed- vagy ötödosztályból? Mert eddig sem Saadaoui Ayoub, sem Chehyn Ben Khalifa nem bizonyította, hogy jobb lenne bármelyik, a fentebb említett szatmári ifinél, Olivier Lusamba pedig messze van már attól a jobb teljesítménytől, amelyet az első két meccsen nyújtott. A sort folytathatjuk Szász Tamással, Sergiu Jurjal vagy Paul Copacial, akik semmit sem mutattak eddig az Olimpia mezében.

A szombati mérkőzés végén a szatmári kispad és a közönség egy része a bírók tevékenységét bírálták. Igaz, Sergiu Pop a ráadás első percében 11-est, vagy legalább közvetett szabadrúgást ítélhetett volna, amikor Ionuţ Băniță fellökte a 16-oson belül, a kapunak háttal álló Vasile Popot. A játékvezető azonban nem ítélt semmit, sőt, Selymest a tribünbe küldte, mert szerinte a szakvezetőnek nem volt joga a számon kérésre. Cserében Dorin Burlacu ziccerből kilőtte Muntean kapuját (0–2), és ezzel lezárta a mérkőzést.

A találkozót követő sajtótájékoztatón Selymes a bírókat hibáztatta a csapata sikertelenségéért, de elismerte, hogy az első félidőben gyengén játszottak a legénysége. Ugyanakkor türelmet kért a közönségtől, szerinte a csapat játéka még alakulóban van. Ez a csapat viszont sorozatban második mérkőzését veszíti el olyan ellenfelekkel, akik az Olimpia ellen szerezték meg idénybeli első győzelmüket – az előző fordulóban a CS Baloteşi nyert 2–0-ra odahaza.

Liga 2, 6. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – CS Afumaţi 0–2 (0–1)

Gólszerzők: Vlada 35. perc – 11-esből, Burlacu 90+4.

Olimpia: Fl. Muntean – Ben Khalifa (Ayoub, 46. perc), Fl. Mureşan, Hlinca (Copaci, 67.) Duruş, Brata, Bura, Miholca, Rus (Lukacs, 46.), Pop, Lusamba. Vezetőedző: Selymes Tibor.

Afumaţi: Marinescu – Băniță, Robicek, Patriche, Perju, Olariu, Tudorache (V. Nicolae, 81.), Avram (Burlacu, 73.), Vlada, St. Vasile (Onea, 57.), Dedu. Vezetőedző: Vasile Neagu.