×
2024. 04 26.

Tizenkét érem a szatmári úszóknak

2014.10.28 - 12:20

Egy arany–, két ezüst és kilenc bronzérem a Szatmárnémeti VSK–Select SK úszóinak a mérlege a 16. alkalommal megrendezett Arad Kupa országos verseny után.

Silviu Pop edző tizennyolc sportolóval utazott a versenyre, ők összesen hetvennyolc versenyszámban álltak rajthoz. Ugyan nem sikerült mindegyiknek a dobogóra állni, egyeseknek mégis sikerült javítani egyes próbákban az egyéni legjobb idejüket. Ariana Pop az 50 méter pillangón számát nyerte meg, továbbá bronzérmet szerzett az 50 m hátúszásban és az 50 gyorsuszásban is. Cătălin Moşneguţu 50 m háton lett második, de bronzérmet szerzett az 50 m gyorson is. A 7 éves Luca Tătar egy évvel idősebb versenytársakkal szállt medencébe és bronzérmet szerzett 50 méteren gyorson és pillangón is. Luca Simon 50 méter hátuszásban csapott másodikként a célba, továbbá harmadikok lettek Mihalku Ádam (50 méter mell és 50 m hát), Princ Lara (50 m pillangó) és Blanca Stăncioiu (50 m hát).

A versenyen rész vettek még: Szelmenczi Zalán, Andrei Soponar, Mihalku Márk, Riedl Serli Tibor, Darius Soponar, Alexandra Gătina, Andra Maria Beliga, Alexandra Grigoriu, Miruna Dărăban, Oana Komiati, Filip Grigoriu.