×
2024. 04 20.

Tizenketten a döntőben

2014.11.03 - 18:21

A Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate tizenkét birkózója kvalifikálta magát a 16 éven aluliak országos bajnokságának a döntőjében.

Az elmúlt hétvégi tâgoviştei férfi selejtezőn továbbjutó helyeken zártak súlycsoportjuk versenyében. A Tudor Barbul, Szabó Ferenc, Claudiu Blaga edzőhármas tanítványai közül Pavel Paul (32 kg), Marian Zaha (35 kg), Marius Bulgăr (38 kg), Andrei Buzilă (47 kg), Andrei Barbul (59 kg), Diczig Gerhárd (85 kg) és Luca Bud (100 kg) az első helyről jutottak tovább, míg Cătălin David (53 kg) és Ionică Ştefan (66 kg) a második, Raul Filip (59 kg) és Szuroka Norbert (100 kg) a harmadik helyről várhatják a folytatást. A női küzdelmekben, Amara településen Pataki Andrea (57 kg) is bejutott az U16-os döntőben, ő a harmadik lett a selejtezőkön.

Munkácson is versenyeztek

Bronzérmet szerzett a munkácsi nemzetközi tornán a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate birkózója, Pék Sándor (63 kg), míg csapattársa, Orosz Pál (32 kg) az ötödik helyen zárta a kárpátaljai megmérettetést