Tizenöt év után főtáblán a Ferencváros
Utoljára módositva: 2019-08-30 08:58:26

A Ferencváros bejutott a labdarúgó Európa Liga csoportkörébe, mivel a selejtező utolsó, negyedik fordulójában az idegenbeli gól nélküli döntetlent követően a csütörtöki visszavágón 4-2-re legyőzte a litván Suduva együttesét.

„Feladni soha” — ez volt az üzenet a hazai szurkolók látványos óriásmolinóján, amellyel a Ferencváros játékosait fogadták csütörtök este a Suduva elleni Európa Liga-selejtező visszavágóján. A litvániai 0–0 után ugyanis kötelező volt a győzelem, mindezek ellenére nem esett neki riválisának a magyar bajnok, láthatóan türelmes játékra rendezkedett be. De a terv már a 11. percben borult, mivel Dvali hibája után előnybe kerültek a vendégek: a Fradi játékosa szinte az alapvonalról középre passzolt, a labdára pedig lecsapott Verbickas, betört a 16-oson belülre, lövésébe ugyan Blazic belevetődött, de ez csak arra volt jó, hogy az elvetődő Dibusznak még csak esélye se legyen védeni (0–1).

Nehezen tértek magukhoz a zöld-fehérek, a 33. percig kellett várni az első komolyabb lehetőségre, ekkor Lovrencsics senkitől sem zavartatva tüzelhetett, de nem talált kaput. A következő lehetőségből viszont megszületett az egyenlítő találat: egy pontatlannak tűnő kiugratás az egyik vendég védőn irányt változtatva tökéletes lett Bolinak, a csatárt viszont a 16-oson belül elkaszálta Kardum, a büntetőt pedig Varga higgadtan a kapu közepébe gurította (1–1).

Az egyenlítés érezhetően feltüzelte a játékosokat, a nyomás pedig szinte közvetlenül a szünet előtt meghozta az eredményét: Zubkov lépett ki a leshatáron a jobb oldalon, laposan lőtte középre a labdát, az ötösön érkező Boli pedig finoman bele tette a lábát, így a játékszer a jobb oldali kapufáról a hálóba vágódott (2–1).

A szünet után erős első negyedórát produkált a Suduva, majd a 63. percben a Ferencváros lezárhatta volna a párharcot, de Zubkov gyönyörű tekerése a keresztlécen csattant. A Suduva gyakorlatilag a következő támadásából egyenlítve sokkolta a publikumot: egy jobb oldali beadásra Topcagic robbant be és az ötös sarkáról kapásból a rövid sarokba belsőzött (2–2).

De a maroknyi litván szurkoló nem örülhetett sokáig, mivel Tokmac egyéni akciója végén 18 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot és újra a Ferencváros került előnybe (3–2).

A folytatásban Zubkov, Boli és Tokmac meccslabdái dönthettek volna, az utolsó percekben pedig kissé beszorultak a saját térfelükre a magyarok, de egy kontra végén, a ráadás utolsó percében lezárta a mérkőzést a Ferencváros: Zubkov egyedül indult meg, betört a 16-oson belülre és büntetőt harcolt ki, melyet Szignyevics középre lőtt (4–2).

„Gratulálok a csapatnak és a szurkolóknak is, akiknek ugyanolyan fontos volt ez a győzelem, amellyel tizenöt év után újra ott lehet az együttes egy európai kupa csoportkörében. A csapat megmutatta, hogy képes küzdeni és kétszer is fordítani tudott” — nyilatkozta a találkozót követően Szerhij Rebrov, az FTC vezetőedzője.

A zöld-fehérek ugyanis 15 év után szerepelhetnek ismét a második számú európai kupasorozat csoportkörében. Tavaly is volt magyar csapat az EL főtábláján, akkor a Vidi FC szintén a BL-selejtezőből indulva járt sikerrel. Idén a fehérváriakat a máltai Valletta búcsúztatta a selejtezőben.

Labdarúgó Európa Liga, play-off, visszavágó

Ferencváros – FK Suduva 4–2.

Gólszerzők: Varga R. (36. perc, 11-esből), Boli (45+1.), Tokmac (66.), Szignyevics (90+6., 11-esből) illetve Verbickas (11.), Topcagic (64.).

Továbbjutott: a Ferencváros, 4–2-es összesítéssel.