2024. 04 23.
Béla

Tizenöt perc után 3–0 Madridban – szett-null lett a vége

2019.11.07 - 01:53

Elsőként a Paris Saint-Germain, a Bayern München és a Juventus biztosította helyét a labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb tizenhat csapata között, elpuskázta a lehetőséget az Atlético, de nagy lépést tettek a továbbjutás felé a Real Madrid, a Tottenham és a Manchester City is.

Beindult a Real Madrid gépezete, és a labdarúgó Bajnokok Ligája szerdai csoportmeccseinek legsimább győzelmét aratta a Galatasaray vendéglátójaként.

A törököknek gyakorlatilag 3–0-ról indult a mérkőzés. A spanyolok ugyanis az első tizenöt percben ennyi gólt vágtak az uruguayi Muslera kapujába. Hét perc kellett az ifjú Rodrygónak ahhoz, hogy előbb a Real történetének második legfiatalabb gólszerzőjévé váljon a BL-ben (az első Raúl, aki a Ferencváros ellen köszönt be 1995 októberében), majd a BL-történelem valaha volt leggyorsabb duplázójává is avanzsáljon, nem is beszélve arról, hogy nincs brazil a sorozat históriás könyvében, aki nálánál fiatalabbként szerzett volna BL-gól(oka)t. Nyolc perccel később Sergio Ramos is betalált 11-esből, majd Benzema találata zárta az első félidőt. A Real története során még egyszer sem fordult elő, hogyha a BL-ben négygólos előnybe került az első félidő végén, akkor ne lőtt volna még legalább egyet a másodikban… Ez nem történt másként szerda este sem. Benzema köszönt be újfent Muslerának és ezzel Cristiano Ronaldo és Raúl után a harmadik Real-játékos lett, aki elérte a BL-ben az 50 találatot. A meccset az a játékos zárta, aki beindította a Bernabeuban a gólgyártás: Rodrygo triplázott, így szett-nullal mehetett haza a Bogdan Andone isztambuli csapata.

A csoport mások meccsén az eddig magabiztosan teljesítő Paris Saint-Germain kissé nyögvenyelős győzelmet aratott odahaza a Club Brugge ellen, de ez éppen elég volt, hogy biztosítsa helyét a sorozat nyolcaddöntőjébe – és mindezt egyelőre kapott gól nélkül teszi.

Hasonlóan alakul a B-csoport is: a Bayern München szurkolóinak hetven percet kellett várni, hogy megszülessen a nyugalmat hozó találat az Olympiacos elleni meccsen, majd a csereként beálló Perisic – első labdaérintésnél – bebiztosította a győzelmet és a bajor alakulat továbbjutását. Ezzel talán feledtetni tudták a múlt hétvégi frankfurti fiaskót, illetve az edző, Niko Kovac menesztését.

A csoport másik mérkőzésén pedig a tavalyi döntős Tottenham remekelt Belgrádban, és sima 4–0-s sikerével nagy lépést tett a továbbjutás felé.

A C-csoportban viszont Manchester City egyelőre még nem jutott tovább, mivel kiengedte a kezéből a győzelmet az Atalanta ellen.

Az első félidő hajrájában az első gól szerzője, Raheem Sterling kiharcolt előbb egy büntetőt, de a VAR visszavonta, kiderült, a tizenhatoson kívül történt a lerántás, de aztán a sértett szabadrúgását kézzel hárította a sorfalban Josip Ilicic, a játékvezető továbbot intett – de a VAR-csapat jelezte neki, ez bizony 11-es. A nagy hűhó után Gabriel Jesus fél méterrel lőtte a kapu mellé a labdát a büntetőpontról, így csak 0–1-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző az első háromnegyed óra után.

C. Bravo történelmet írt

A szünetben kapust cserélt Pep Guardiola: a sérült Enderson helyére Claudio Bravo állt be a City kapujába, aki négy perc után bekaszálta a az olaszok egyenlítő találatát. A hajrában ismét a City kapuja volt a főszereplő, ugyanis a kapura törő olasz játékos elkaszálása miatt piros lapot kapott (képünkön). A harmadik kapus pedig Kyle Walker lett, aki csak hosszas huzavona után állhatott be, mert percekig állt a játék, ugyanis nem tudták eldönteni, melyik citys játékos jöjjön le. Bravo lett egyébként az első kiállított cserekapus a BL-történelemben!

A Dinamo Zagreb és a Sahtar Donyeck hatgólos döntetlent játszott egymással egy közel 100 perces mérkőzésen. A horvátországi találkozón a rendes játékidő utolsó negyedórájában pörögtek fel az események: 74. percben emberhátrányba került a Dinamo Nikola Moro kiállítása miatt, de hamar kiegyenlítődtek az erőviszonyok, ugyanis az ukrán csapatból Marlos kapott piros lapot.

Ez a felállás pedig a horvátoknak kedvezett: előbb a 20 éves balszélső, Luka Ivanusec talált be, majd Arijan Ademi is (3–1), de ekkor még nem volt vége. A hosszabbításban Júnior Moraes szépített (3–2), majd az utolsó utáni, a 98. percben Tete egyenlített büntetőből. Elképesztő dráma, 3–3-as végeredménnyel.

Ramsey az első

A Juventus egy hatalmas kapushiba után esett találatnak, valamint Douglas Costa hosszabbításban szerzett pazar góljának köszönhetően 2–1-re győzött a Lokomotiv Moszkva vendégeként, ezzel biztossá tette továbbjutását a legjobb 16 közé. Ez egyébként bravúrnak számít a Juventusnál, hiszen 2008 óta először jutott tovább a BL csoportjából már négy forduló után.

A torinóiak vezető találatát Aaron Ramsey jegyezte, aki a Juventus történetének első brit BL-gólszerzője lett, nem mellesleg ez volt a olasz sztárklub 300. találata a BL-ben.

Követhette volna a Juventus példáját az Atlético Madrid is, azonban 2–1-re kikapott a Bayer Leverkusentől. A házigazda német csapat vezető találatát egyébként a madridi Thomas Partey szerezt, így Bayer legutóbbi öt BL-találatából csak egyet szerzett saját játékos – nevezetesen Karim Bellarabi –, a másik négy esetben egyaránt az ellenfél futballistái találtak a saját kapujukba. Fordulás után viszont csapattárs góljának örülhettek a „gyógyszergyáriak”, hiszen Kevin Volland duplázta az előnyt. Álvaro Morata csak szépíteni tudott, pontot nem tudott hozni az Atléticonak, így a 2014–2015-ös BL-idény csoportkörének harmadik fordulója óta először történt meg, hogy nyert mind a négy német csapat ugyanabban a körben: kedden a Dortmund az Intert, az RB Leipzig a Zenitet, míg szerdán a Bayern München az Olympiakoszt győzte le.

BL, 4. forduló

A-csoport

Real Madrid – Galatasaray 6–0 (Rodrygo 4., 7., 90+2., Sergio Ramos 14. – 11-esből, Benzema 45., 81.).

Paris Saint-Germain – Club Brugge 1–0 (Icardi 22.).