Tíztánc–bajnokságon a Royal sportolói
Utoljára módositva: 2014-04-15 16:51:11

Bajnoki versenyen, illetve egy országos tornán léptek táncparkettre a szatmári sportolók.

A Ciprian Mariţa, Oana Bumba páros

Jól teljesítettek a Szatmárnémeti Royal Dance Club sportolói a tíztánc–bajnokságban, amelynek idén Arad adott otthont. Az Ovidiu Ignat, Varga Ottó, Cristian Cordea Mikle, Marius Iepure edzők tanítványai közül a 12–13 éveseknél a Ciprian Mariţa, Oana Bumba páros a 8., míg a Mihnea Opre, Iulia Chereji kettős a kilencedik helyen zártak. A 14–15 évesek versenyében az Eduard Ignat, Nadia Nyiki duó a tizenkettedik lett. „Évről évre erősebb a mezőny, ezért gondolom, hogy a sportolóink eredménye dicséretre méltók. Az elmúlt hétvégén az országos bajnokságon mintegy 500 páros lépett a táncparkettre” – mondta Ovidiu Ignat, aki pontozó bíróként vett részt a versenyen.

A bajnoksággal párhuzamosan zajlott az 5. Arad Kupa országos verseny, ahol a Mariţa, Bumba kettős a korosztálya Open Basic Standard számában ezüstérmet szerzett, míg az Opre, Chereji páros az ötödik helyen zárt. A 16–35 évesek E–osztályos latintánc–versenyében az Alex Pandi, Cristina Roman kettős a negyedik lett, a 21 éven aluliak megmérettetésén pedig a szatmári Silvia Săvianu, párban a Nagyváradi Stelele Dansului sportolójával, Raul Mogával a hetedik helyen zárt.