Több mint egy éves sorozat zárult
Utoljára módositva: 2019-10-21 14:26:52

Huszonnyolc mérkőzésen át tartó győzelmi sorozat szakadt meg a megyei labdarúgó-bajnokságokban azután, hogy a Mikolai Turul pontot rabolt a Liga 4-es derbin az Olimpia MCMXXI együttestől.

Óriási sorozat zárult le vasárnap Mikolában, amikor a Szatmárnémeti Olimpia MCMXXI döntetlent játszott a negyedosztályos bajnokság kilencedik fordulójában: a sárga-kékektől tavaly szeptember eleje óta először rabolt pontot az ellenfél bajnoki mérkőzésen.

Mint ismeretes, az Olimpia labdarúgócsapat szurkolói mozgalma által életre hívott alakulat tavaly kezdte meg működését, és nevezett a Liga 5-be. 18-ból 18 bajnokit megnyert Nelu Donca edző alakulata, majd a ráadás két találkozón is győzött, így húsz megnyert meccsel nyerte meg a Liga 5-öt. Értelem szerűen ebben a szezonban a Liga 4-ben játszik a sárga-kékek csapata, és nyolc meccset nyert meg zsinórban. Vasárnap, Mikolában viszont óriási csata volt a 9. forduló derbién: a vendégek szereztek vezetést (0–1), majd a Turul fordítani tudott (2–1), a szünetig viszont megtalálta az egyenlítő gólt az Olimpia. Fordulás után ismét vezetést szerzetek a piros-kékben játszó mikolaiak (3–2), de a 66. percben Grigoraș második találata beállította a 3–3-as végeredményt.

Ezzel együtt az Olimpia veretlenségi sorozata még nem szűnt meg, és így vezeti az A-csoport táblázatát. Két hét múlva viszont újabb „csúcsderbit” játszanak a negyedosztályban, amikor a Talnával csap össze az Olimpia Avasújvárosban.

Az A jelzésű szériában szerepel a Sárközújlaki AS, amely megnyerte az alsóházi rangadót, és ezzel együtt megszakadt egy negatív sorozat, megszerezve az idénybeli első győzelmet. Ezzel már csak három csapat nyeretlen a Liga 4-ben, viszont közülük a meggyesgombásiak még pontot sem szereztek ebben a szezonban.

A B-csoportban zsinórban születtek az idegenbeli győzelmek. Egyetlen kivételt a tasnádiak kismajtényi veresége képezi.

A C-csoportban nem született meglepetés, viszont a következő fordulóban itt is rendeznek egy „csúcsrangadót”: a százszázalékos Nagykárolyi VSK Victoria a második helyen tanyázó Kaplonyi AS-t fogadja.