Toccara Ross búcsúmeccse a VSK-tól
Utoljára módositva: 2014-12-03 18:05:09

A papírforma szerint kiütéses vereséget szenvedett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Román Kupa negyeddöntőjének szerdai visszavágó mérkőzésén, Gyulafehérváron.

A sokkal értékesebb játékosokat felsorakoztató ellenfél az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, ugyanis húsz perc után 54–35 volt az állás. A következő negyedben még három pontot rátett az előnyére, a negyven perc után pedig 93–65 volt a végeredmény.

A két együttes első, szombati mérkőzésén, Szatmárnémetiben 87–80-ra győzött a Gyulafehérvári CSU, így Miroslav Popov vezetőedző alakulata kettős győzelemmel. 180–145-ös összesítéssel jutott a legjobb négy közé. Az elődöntőbe jutott még: az Aradi ICIM, a CSBT Alexandria és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC.

Adriana Pricop vezetőedző tanítványainak egyébként nem sok ideje marad a pihenésre, ugyanis a mérkőzést követően ismét buszra ültek és elutaztak Craiovára, ahol ma 12 órakor bajnoki mérkőzést játszanak a sereghajtó SCM ellen. Ezen a mérkőzésen már nem lép pályára a VSK egyik egyesült államokbeli idegenlégiósa, Toccara Ross, aki távozik a csapattól.

Női kosárlabda, Román Kupa, negyeddöntő, visszavágó

Gyulafehérvári CSU – Szatmárnémeti VSK 93–65 (26:19, 28:16, 16:13, 23:17). VSK: Adams 6 pont, Orosz–Oláh 14, Voica 3, Szmutku 5, Ferenczi 7, Manta, Radovics 9, Tarţa–Laza 6, Ross 15.