×
2024. 04 25.

Tornagyőztes Budapesten

2017.05.08 - 14:46

Két éremmel tért haza Budapestről a Park Kupa első kategóriás magyarországi versenyről a szatmárnémeti teniszező, Baranyai Dóra (képünkön balra).

A Dunakeszi Tenisz Klub színeiben pályára lépő fiatal tehetség hatodik kiemeltként várta a 14 éves lányok egyéni versenyét, amelynek negyeddöntőjében a harmadik számú favorit Beer Jázmin Rebekát verte simán, 6:1, 6:0-ra. Az elődöntőben viszont az MTK orosz játékosa, Szabanin Natália legyőzhetetlen volt, és az európai rangsor legjobb ötven teniszezője közé tartozó ellenfél 6:0, 6:0-ra verte Kozán Attila edző tanítványát, aki így a bronzérmet érő harmadik helyen zárt.

Viszont a párosban szárnyalt Borsos Réka (képünkön jobbra) oldalán. A korosztályos magyar bajnoki bronzérmes kettős első számú favorithoz méltón játszott a Park Teniszklub salakpályáján, és bár az elődöntőbe és a döntőben is tie-break döntött a győztesről, végül mindig a Baranyai, Borsos kettős ünnepelhetett.