2024. 04 24.
enyhe intenzitású zápor

Történelmet írt az Astra, kiesett a Loki és az ASA

2015.08.07 - 07:16

Elbúcsúzott a Debrecen az Európa Ligától, ugyanis 3–1-es vereséget szenvedett a Rosenborg otthonában, nyerni tudott az ASA Franciaországban, azonban ez nem volt elég a továbbjutáshoz.

Igaz, hogy hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedett a Rosenborgtól az Európa Liga-selejtező 3. fordulójának első mérkőzésén a Debreceni VSC, azonban hamar ledolgozhatták volna a fiúk a hátrányt Norvégiában, ha Sidibe, majd Castillion nem hibázzák el a meccs elején a ziccereket. Túloldalt Varpecz István sem unatkozott, de a 27. percben tehetetlen volt, amikor Alexander Söderlund egy beadást követően fejelt szabadon a bal sarokba (1–0). Nem sokkal később ismét elaludtak a magyar védők, ezt pedig a hazaiak csapatkapitánya, Mike Jensen használta ki egy parádés tekeréssel (2–0). A félidő vége előtt a norvég védelem is elaludt, ugyanis szabadon hagyták Castilliont, aki most nem hibázott és a léc alá lőtte a labdát (2–1). A második játékrész még szinte el se kezdődött, de Máté Péter begyűjtötte második sárgáját, így a 48. percben mehetett is zuhanyozni. A DVSC sokáig nem tudott veszélyes támadást vezetni és a Rosenborg se rohanta le a magyarokat, de így is tízpercenként ki tudtak alakítani helyzeteket. A hajrában a csereként beállt Matthías Vilhjálmsson fejelt közelről a kapuba, ezzel kialakítva a 3–1-es végeredményt.

Történelmet írt az Astra Giurgiu azzal, hogy kiejtette a West Ham United-et. Bár a vendég angol csapat már a 4. percben vezetést szerzett Lanzini góljával (0–1), a román együttes nem illetődött meg: Budescu a 32. percben egyenlített (1–1), majd 4 perccel később ismét gólt szerzett (2–1), ezzel lényegében beállította a végeredményt és továbblőtte csapatát.

Hiába nyert a St. Etienne vendégeként a Marosvásárhelyi ASA, ez kevés volt a továbbjutáshoz. A franciák kezdték jobban a meccset, már a 12. percben vezethettek volna, ennek ellenére a román csapat szerezte az első gólt a 39. percben Pedronak köszönhetően (0–1). A második félidőt az ASA kezdte jól, kétszer is közel járt a gólhoz, végül a 62. percben Gonzalez be is talált (0–2). Már reménykedhettek a románok, ekkor azonban jött Gonzalez, aki duplázott, csak az volt a baj, hogy a második gólját saját kapujába rúgta (1–2).

Európa Liga-selejtező, 3 forduló, visszavágó

Rosenborg – Debreceni VSC 3–1 (Söderlund 27. perc, M. Jensen 40., Vilhjálmsson 86., illetve Castillion 43.; kiállítva: Máté 48. – DVSC; továbbjutott: a Rosenborg, kettős győzelemmel, 6–3-as összesítéssel)

Saint-Etienne – Marosvásárhelyi ASA 1–2 (Gonzalez 72. perc – öngól, illetve Louis Pedro 39., Gonzalez 62.; tj.: a St. Etienne, 4–2-es összesítéssel)

Astra Giurgiu – West Ham United 2–1 (Budescu 32., 36., illetve Lanzini 4.; tj.: az Astra 4–3-as összesítéssel).