5 °C
kevés felhő

Továbbjutó helyen az Astra, élnek a Steaua reményei

2016.11.25 - 07:27

A labdarúgó Európa Liga csoportkörének utolsó előtti fordulójában mindkét romániai klubcsapat győzni tudott.

Az Astra idegenben, a Steaua pedig odahaza fordított és verte ellenfelét. Az E-csoportban a román bajnok Astra az utolsó negyedórában fordítva nyert az Austria Wien vendégeként, így a második helyen áll, de ha az utolsó fordulóban a bécsiek megverik a Plzent, akkor az Astrának is nyernie kell Bukarestben a már biztos továbbjutó Roma ellen.

Az L jelzésű kvartettben a Steauának muszáj volt nyernie az Osmanlispor ellen, ettől azonban sokáig igen távol állt. A 68. percig hátrányban volt a bukaresti alakulat, ám Momcsilovics révén egyenlített, majd Gabriel Tamaș találatával megszerezte első győzelmét. Mindkét gólpasszt Boldrin adta, szabadrúgásból. Ez a csoport teljesen nyílt az utolsó kör előtt. A Steaua akkor juthat tovább, ha nyerni tud a Villarreal otthonában.

Európa Liga, 5. forduló

E–csoport

Austria Wien – Astra Giurgiu 1–2 (Rotpuller 57. perc, illetve Florea 78., Budescu 88. – 11-esből; kiállítva: Grünwald, 65. perc – Austria).

AS Roma – Viktoria Plzen 4–1 (Dzeko 11., 61., 88., Perotti 82., illetve Zeman 18.).