×
2024. 04 26.

Továbbjutott a Csíkszereda, Gardoș is betalált

2018.09.26 - 17:41

A labdarúgó Román Kupa 16-od döntőinek első mérkőzései után egy harmadosztályos alakulat is bejutott a legjobb tizenhat közé.

A Tasnádi Unireával egy csoportban levő AFK Csíkszereda a 2–1-es győzelemmel a másodosztályos Petrozsényi Energeticianul együttest búcsúztatta.

Kedden öt mérkőzést rendeztek, és egyetlen meccsen jutottak a 11-es rúgásokig: az élvonalbeli Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–1-et játszott a Liga 2-es Temesvári ASU Politehnica otthonában, de a 11-es rúgások után a háromszékiek 4–2-re nyertek. A többi találkozó a rendes játékidőben dőlt el.

Az U Craiova 1948 Club Sportiv a Liga 2 éllovasának az otthonában játszott, és a szatmári Florin Gardoș (képünkön fehér mezben) góljával szerzett vezetést a 36. percben. Ez volt a hátvéd első találata az olténiai együttesnél. A Craiova 2–0-ra győzött.

Labdarúgó Román Kupa, 16-od döntő, keddi mérkőzések eredményei

FC Voluntari – FC Botoșani 2–1

AFK Csíkszereda – Petrozsényi Energeticianul 2–1

Sportul Snagov – U Craiova 1948 Club Sportiv 0–2

Temesvári ASU Politehnica – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–1 (11-es rúgások után 2–4)

Dacia Unirea Brăila – Dinamo 1948 1–3. A győztes csapatok továbbjutottak.