szitálás

Továbbjutott a FCSB, döntetlennel búcsúzott Craiova

2019.08.16 - 00:55

A FCSB labdarúgócsapatának jelenlegi krízishelyzetét tekintve akár kisebb meglepetésként is elkönyvelhetjük, hogy sikerült kiharcolni a továbbjutást a labdarúgó Európa Ligában.

A romániai 0–0 után a Mladá Boleslav számított favoritnak a csehországi visszavágón, viszont a csütörtök esti meccsen sem született gól 90 percen keresztül. Aztán a ráadás első percében Panțîru döntött, mivel már a cseheknek nem lett volna idejük, hogy még két gólt vágjanak – az is igaz, hogy Krapka kiállítása után emberhátrányban játszottak az utolsó negyed órában.

Jövő csütörtökön a Vitória Guimaraes lesz a FCSB ellenfele a playoffban. A portugál együttes kettős győzelemmel, 9–0-s összesítéssel búcsúztatta a lett FK Ventspils együttest.

A másik román együttes, az Universitatea Craiova a hazai 2–0-s vereség után utazott az AEK Athén otthonába. A görög együttes kissé lazán vette a visszavágót, és miután az első félidőben Mantalos is betalált, a második félidőben teljesen átadták a teret a románoknak. Az olténiaiak előtt több lehetőség is adódott, viszont csak Ivanov szerzett gólt, így döntetlennel búcsúztak az európai sorozattól. A görögök a jövő héten a török Trabzonsportal küzdenek majd főtáblás helyért.

Európa Liga, selejtező, 3. forduló, visszavágó

Mladá Boleslav – FCSB 0–1 (Panțîru 90+1.). Továbbjutott: az FCSB, 1–0-s összesítéssel.

AEK Athén – Universitatea Craiova 1–1 (Mantalos 26., illetve Ivanov 63.). Továbbjutott: az AEK Athén, 3–1-es összesítéssel.