×
2024. 04 20.

Továbbjutott a Ferencváros is, kettős vereséggel búcsúzott a Vasas

2017.07.07 - 06:29

A labdarúgó Európa Liga első selejtezőkörében a hazai pályán kétgólos előnyt szerző Ferencváros a lett Jelgava vendégeként Priskin Tamás góljával 1–0-ra nyert, így kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel továbbjutott a második körbe. Viszont a Vasas az izraeli vereség után odahaza is kikapott, ráadásul csütörtök este még gólt sem tudtak rúgni a Beitar Jeruzsálemnek.

A Ferencváros már a mérkőzés elején megpróbálta magához ragadni a kezdeményezést: veszélyesek voltak támadásaik és meglehetősen fegyelmezetten zárták le a széleket, s csírájában fojtották el a hazai ellentámadásokat. A Jelgava csak beívelésekből, oldalszabadrúgásból és szögletből tudott némi veszélyt jelenteni Dibusz Dénes kapujára.

Még a szünet előtt meglett a Fradi okos futballjának jutalma: Varga Roland tört be ellentmondást nem tűrően a tizenhatoson belülre, és habár lövése kipattant a hazai kapusról, Priskin Tamás gondoskodott a befejezésről – így megszerezte első gólját a Ferencvárosban (0–1) (fotó: fradi.hu).

A végéig mindkét oldalon született még egy-egy gól, viszont a játékvezető egyiket sem adta előzetes szabálytalanság miatt. A Jelgava ugyan fokozta a tempót a meccs hajrájában, s egyre több támadást vezettek, nem sokra mentek vele, így a Fradi jövőhéten folytathatja szereplését az EL-ben. Az biztos, hogy a folytatásban a Jelgavánál nehezebb ellenfél, a Midtjylland vár a zöld-fehérekre. A dán együttes Korcsmár Zsolttal a soraiban 10–1-es összesítéssel búcsúztatta az északír Derry Cityt. A Ferencváros odahaza kezd. Herningi ellenfelét 1999-ben alapították, és rövid fennállása alatt egyszer nyerte meg a dán élvonalbeli bajnokságot (2014–2015).

Erőtlen támadások, alvó védelem

A Vasas európai kalandja viszont véget ért: az izraeli 4–3-as győzelem után a Beitar Jeruzsálem Budapesten is megverte az angyalföldieket, így 7–3-as összesítéssel jutott a második körbe (fotó: MTI).

Az idegenbeli találkozóval ellentétben az angyalföldi gárda – amely legutóbb 2000-ben léphetett pályára a második számú európai kupasorozatban – ezúttal csak a mérkőzés egyes szakaszaiban tudott nyomást gyakorolni ellenfelére, de gólhelyzetbe akkor is ritkán került. Az összecsapás döntő részében a korán vezetést szerző vendégek akarata érvényesült. Nagy Gergely ráadásul még büntetőt is védett, de a helyzetet követően megítélt szöglet után Hen Ezra pedig három védő gyűrűjéből is ki tudta lőni a bal alsó sarkot (0–1). Ezra a második félidő derekán is kihasználta a gyorsaságát és a Vasas védelmének tétlenségét (0–2), ezzel el is döntve a meccset. Bár a folytatásban a jeruzsálemiek fegyelmezetten visszazártak a térfelükre és átadták a kezdeményezést a Vasasnak, az angyalföldiek azonban nem tudott élni a lehetőséggel. A vendégek viszont a ráadás első percében egy bedobás után újabb gólt szereztek, így még meggyőzőbbé tették a sikerüket.

A második kör

A Nomme Kalju lesz a Videoton ellenfele az EL következő fordulójában, miután az észt csapat 2–1-re nyert a feröeri B36 Tórshavn vendégeként. A Videoton idegenben kezd. Az 1923-ban alapított Nomme Kalju 2012-ben nyerte meg története egyetlen észt első osztályú bajnoki címét, 2015-ben pedig kupagyőztes volt.

Jövő héten egyébként csatlakozik a küzdelmekhez az Astra Giurgiu is. A Duna-parti alakulat idegenben, az Zira FK otthonában kezd. Az azerbajdzsáni alakulat az első körben oda-visszavágón várte a luxemburgi Differdangét és 4–1-es összesítéssel jutott tovább. A Zira FK egyébként július 28-án fogja ünnepelni megalakulásának a harmadik évét. Első azeri élvonalbeli évében, 2016-ban a 2. helyen zárt, de nem kapta meg az európai szövetség (UEFA) licencét, így csak idén, a 4. helyezettként debütálhatott a nemzetközi porondon. Az Astra az EL elmúlt kiírásán a 16-os döntőig menetelt, így a Zira FK most a második körben egy (elméletileg) erős ellenfelet kapott.

A második körben az első mérkőzéseket július 13-án, a visszavágókat július 20-án rendezik meg. A 3. forduló sorsolását július 14-én tartják.

Európa Liga-selejtező, 1. forduló, visszavágó

Jelgava – Ferencváros 0–1 (Priskin 37. perc); továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel.

Vasas – Beitar Jeruzsálem 0–3 (Ezra 10., 61., Varenne 90+1.); továbbjutott: a Beitar, kettős győzelemmel, 7–3-as összesítéssel.