2024. 04 19.
3 °C

Továbbra is mélyrepülésben a magyarok

2017.11.10 - 02:32

Napra pontosan öt hónappal az andorrai kudarc után, illetve kevéssel több mint egy évvel a feröeri 0–0 után kínos vereséget könyvelhetett el a magyar labdarúgó-válogatott: a Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitány által irányított együttes 2–1-re kapott ki barátságos mérkőzésen Luxemburg otthonában.

Bár a mérkőzést helyzetekkel és kezdeményező játékkal kezdte a magyar csapat, a vezető találatot a hazaiak szerezték meg: Aurelien Joachim játszadozott az alvó magyar védők között és „avatta” fel a magyar válogatott mezőben debütáló kapust, Kovácsik Ádámot (1–0). Hátrányban rögtön nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a magyar csapat, amely három perccel később a válogatottba több mint egy év után visszatért Nikolics Nemanja fejesével egyenlített (1–1). A szünetig még tartott valamelyest a magyar lendület, viszont a fordulás után meddő mezőnyjátékba fulladt a meccs. Ráadásul az 53. percben Lovrencsics Gergő egy teljesen felesleges szabálytalansággal kiállíttatta magát, így emberhátrányba került a magyar válogatott. Az álmosító meccs hajrájában nem maradt el a csattanó, ugyanis egy szöglet után Marvin Martins előrevetődve négy méterről fejelte a labdát a magyar kapu közepébe (2–1).

A magyar csapat – amely közel két évvel ezelőtt Norvégiát iskoláztatva jutott ki az Európa-bajnokságra, ahol a végső győztes Portugálival 3–3-at játszott, és csoportlesőként jutott a nyolcaddöntőbe – története során először vesztett Luxemburggal, a korábbi tíz találkozót egyaránt megnyerte.

A magyarok idei utolsó mérkőzésükön kedden 21.15 órátóltől a világbajnoki résztvevő Costa Ricát fogadják a Groupama Arénában.

Barátságos mérkőzésen

Luxemburg – Magyarország 2–1 (Joachim 15., M. Martins 85., illetve Nikolics 18.; piros lap: Lovrencsics 53.).