×
2020. 04 09.
Csütörtök
Erhard
13 °C
Derült
1EUR = 4.83 RON
1USD = 4.44 RON
100HUF = 1.34 RON
Gong

TranzitFeszt — március 22–29-én Szatmárnémetiben

2020.02.29 - 10:00
Megosztas :
  • TranzitFeszt — március 22–29-én Szatmárnémetiben

    Újra nemzetközi multikulturális színházi fesztiválnak ad otthont Szatmárnémeti. A házigazdák mellett tizenhét vendégtársulat szerepel az idei seregszemlén. Mint minden évben, a színházi fesztivál programját egyéb kapcsolódó események színesítik.

    A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György és Mihai Raicu Társulata idén március 20. és 29. között rendezi meg a TranzitFeszt Nemzetközi Multikulturális Színházi Fesztivált. A nagy múltú szatmári színházi seregszemlék sora 2017-ben, többévnyi szünet után indult újra, az idei a fesztivál harmadik kiadása TranzitFeszt néven.

    A házigazdák, a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György és Mihai Raicu Társulata, valamint Brighella Bábtagozata mellett az isztambuli Ekin Tunçeli Társulat, a Nyizsnyij Novgorod-i Theater Arts Center, a krakkói Nowy Proxima Színház, a budapesti Bethlen Téri Színház és a Manna Produkció, a debreceni Csokonai Nemzeti Színház, a Váci Dunakanyar Színház, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata és Liviu Rebreanu Társulata, a Kolozsvári Nemzeti Színház, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház, a marosvásárhelyi András Lóránt Társulat, a marosvásárhelyi Yorick Stúdió, a galaci Fani Tardini Drámai Színház, az aradi Ioan Slavici Klasszikus Színház és a Nagybányai Városi Színház szerepel az idei seregszemlén.

    A fesztivál kínálatában — többek között — Bocsárdi László, Kokan Mladenović, Alexandru Dabija, Ilja Bocsarnikovsz, Yaroslav Fedoryshyn, Radu Afrim, Ada Milea, Keresztes Attila, Sebestyén Aba, Theodor-Cristian Popescu, Sardar Tagirovsky, Catinca Drăgănescu, Cristi Juncu, Mirek Kaczmarek és Csábi Anna rendezései szerepelnek.

    A fesztivál programja kiemelten fókuszál Marosvásárhely színházi intézményeinek bemutatására, drámai, báb-, tánc- és független színházi produkciókra.

    Mint minden évben, a színházi fesztivál programját egyéb kapcsolódó események — könyvbemutatók, kiállítások, afterpartyk — színesítik.

    A rendezvényt követő napon, március 30-án a romániai kritikusok érdeklődésére való tekintettel a Harag György Társulat újra műsorára tűzi Szőcs Géza Raszputyin című fikciós történelmi drámáját Sardar Tagirovsky rendezésében.

    A fesztivál programja

    Március 20., péntek

    16.00: Ács Alajos Stúdióterem — EZ NEM CSERNOBIL, írta és rendezte: Norbert Boda; a Nagybányai Városi Színház előadása (RO)

    18.00: Északi Színház — Bertold Brecht: KOLDUSOPERA, rendezte: Bocsárdi László; a Szegedi Szabadtéri Játékok és a Tamási Áron Színház közös produkciója (HU)

    21.00: szakszervezetek művelődési háza — HATTYÚK TAVA ÚJRATÖLTVE, írta és rendezte: Kokan Mladenović; a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház előadása (HU)

    23.00: Red Hat Yard – Afterparty: DYNAMITE DUDES-koncert (Budapest)

    Március 21., szombat

    15.00: szakszervezetek művelődési háza — David Walliams–Gimesi Dóra: GENGSZTER NAGYI, rendezte: Nagy Regina; a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának előadása (HU)

    18.00: Északi Színház, előcsarnok — SZATMÁRI BENYOMÁSOK — Ruzsa Lili fotó- és grafikakiállítása; megnyitja: Muhi Sándor.

    19.00: Északi Színház — Vasile Alecsandri: ISTENCSAPÁSA, rendezte: Alexandru Dabija; a galaci Fani Tardini Drámai Színház előadása (RO); magyar felirattal

    21.00: Red Hat Yard — Afterparty

    Március 22., vasárnap

    17.00: Ács Alajos Stúdióterem — Andrei Ivanov: LAKÓTELEPI HERCEGNŐ, rendezte: Nikita Betehtin; a Szatmárnémeti Északi Színház Mihai Raicu Társulatának előadása (RO)

    19.00: Északi Színház — Arthur Miller: AZ ÜGYNÖK HALÁLA, rendezte: Bérczes László; a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának előadása (HU)

    21.00: Red Hat Yard — Afterparty

    Március 23., hétfő

    10.00/11.30: G. M. Zamfirescu Kulturális Központ — H. C. Andersen: PÖTTÖM PANNA, rendezte: Dana Bonţidean; a kolozsvári AnimaArt előadása (RO)

    16.30: Iparosotthon — Lăcătuş Ileana–Könczei Csilla–Hatházi András: ILONKA, rendezte: Palocsay Kisó Kata; a kolozsvári ZUG.zone előadása (HU)

    18.00: Északi Színház — A. P. Csehov: VÁNYA BÁCSI, rendezte: Yaroslav Fedoryshyn; a Váci Dunakanyar Színház és a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház előadása (HU)

    21.00: szakszervezetek művelődési háza — GIRLS AND BOYS; a krakkói Nowy Proxima Színház előadása

    23.00: Red Hat Yard — Afterparty

    Március 24., kedd

    10.00/11.30: G. M. Zamfirescu Kulturális Központ — D. R. Popescu: A MÓKÁS EGÉRKE, rendezte: Dana Bonţidean; a kolozsvári AnimaArt előadása (RO)

    17.00/21.00: Ács Alajos Stúdióterem — Ivan Vîrîpaev: NAPVONAL, rendezte: Nikita Betehtin; a Nyizsnyij Novgorod-i Theater Arts Center előadása (RU)

    19.00: Északi Színház — Dominik Busch: A LEGERŐSEBB TÖRVÉNYE, rendezte: Catinca Drăgănescu; a Szatmárnémeti Északi Színház Mihai Raicu Társulatának előadása (RO); magyar felirattal

    21.00: szakszervezetek művelődési háza, színpadi nézőtérrel — Elise Wilk: ELTŰNTEK, rendezte: Sebestyén Aba; a marosvásárhelyi Yorick Stúdió előadása (HU) — Fókuszban Marosvásárhely

    23.00: Red Hat Yard — Afterparty

    Március 25., szerda

    9.30/11.00: Iparosotthon — Veres András–Kuthy Ágnes–Gimesi Dóra–Szabó T. Anna: HOLLE ANYÓ, rendezte: Somogyi Tamás; a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat Brighella Bábtagozatának előadása (HU)

    10.00/11.30: G. M. Zamfirescu Kulturális Központ — Grimm fivérek: PIROSKA ÉS AZ ÉHES FARKAS, rendezte: Ion Iurcu; a kolozsvári Puck Bábszínház előadása (RO)

    17.00/20.30: szakszervezetek művelődési háza, színpadi nézőtérrel — Jens Christian Grøndahl–Alex Broun: AZ UTOLSÓ TŰZIJÁTÉK, rendezte: Csábi Anna; a budapesti Bethlen Téri Színház és a Manna Produkció előadása (HU)

    18.00: Ács Alajos Stúdióterem — Mihaela Michailov–Radu Apostol–Bobi Dumitraş: HATÁROK, rendezte: Radu Apostol; a bukaresti Replika előadása (RO)

    19.00: Északi Szíház — Vasile Alecsandri–Matei Millo: CHIRITZA KONCERTEZIK, Ada Milea koncertelőadása; a Kolozsvári Nemzeti Színház előadása (RO); angol felirattal

    22.00: Red Hat Yard — Afterparty

    Március 26., csütörtök

    9.30/11.00: Iparosotthon — Veres András–Kuthy Ágnes–Gimesi Dóra–Szabó T. Anna: HOLLE ANYÓ, rendezte: Somogyi Tamás; a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat Brighella Bábtagozatának előadása (HU)

    10.00/11.30: G. M. Zamfirescu Kulturális Központ — Grimm fivérek–Alex Căprariu: HAMUPIPŐKE, rendezte: Mona Marian; a kolozsvári Puck Bábszínház előadása (RO)

    17.00: Ács Alajos Stúdióterem — DAUGHTERS, koncepció és koreográfia: Simona Deaconescu; a bukaresti Tangaj Collective előadása (RO–EN)

    19.00: Északi Színház — Ivan Vîrîpaev: RÉSZEGEK, rendezte: Radu Afrim; a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának előadása (HU) — Fókuszban Marosvásárhely

    21.00: szakszervezetek művelődési háza, színpadi nézőtérrel — INTROSPECTIO, rendezte és koreografálta: András Lóránt; az András Lóránt Társulat előadása — Fókuszban Marosvásárhely

    23.00: Red Hat Yard — Afterparty

    Március 27., péntek

    9.30/11.00: Iparosotthon — Veres András–Kuthy Ágnes–Gimesi Dóra–Szabó T. Anna: HOLLE ANYÓ, rendezte: Somogyi Tamás; a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat Brighella Bábtagozatának előadása (HU)

    10.00/11.30: G. M. Zamfirescu Kulturális Központ — I. Creangă: A KECSKE ÉS A HÁROM GIDÓ, rendezte: Maria Mierluţ; a marosvásárhelyi Ariel Színház előadása (RO) — Fókuszban Marosvásárhely

    17.00/20.00: Ács Alajos Stúdióterem — Ileana Răducanu: MARTHA ÉS GEORGE, rendezte: Filip Ristovski; a bukaresti Four Attitude Explorer előadása (RO)

    18.00: Északi Színház — Claudiu Sfirschi Lăudat: ZÖLDIKE, rendezte: Ştefan Lupu; az aradi Ioan Slavici Klasszikus Színház előadása (RO); magyar felirattal

    20.00: szakszervezetek művelődési háza — Henrik Ibsen: A NÉP ELLENSÉGE, rendezte: Keresztes Attila; a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának előadása (HU) — Fókuszban Marosvásárhely

    22.30: Red Hat Yard — Afterparty

    Március 28., szombat

    10.00/11.30: G. M. Zamfirescu Kulturális Központ — Grimm fivérek: HÓFEHÉRKE ÉS A HÉT TÖRPE, rendezte: Georgeta Lozincă; a marosvásárhelyi Ariel Színház előadása (RO) — Fókuszban Marosvásárhely

    17.00: Ács Alajos Stúdióterem — EGY DOLOG/A THING, táncszínház Ekin Tunçelivel. Isztambul, Törökország (TR); angol felirattal

    19.00: Északi Színház — Cervantes–Kozma András–Ilja Bocsarnikovsz: DON QUIJOTE – AZ UTOLSÓ ÁLOM, rendezte: Ilja Bocsarnikovsz; a debreceni Csokonai Nemzeti Színház előadása (HU)

    21.00: szakszervezetek művelődési háza, színpadi nézőtér — Roland Schimmelpfennig: A MÉHECSKE A FEJEMBŐL, rendezte: Theodor-Cristian Popescu; a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Liviu Rebreanu Társulatának előadása (RO), magyar felirattal — Fókuszban Marosvásárhely

    22.30: Red Hat Yard — Afterparty

    Március 29., vasárnap

    11.00: Iparosotthon — APRÓ NÉNI ÉS A NAGYRA NŐTT BÚBÁNAT, írta és rendezte: Szabó Attila; a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat Brighella Bábtagozatának előadása (HU)

    16.00: Ács Alajos Stúdióterem — Jordi Galcerán: BURUNDANGA, AVAGY A MASZK, A BASZK MEG A CUCC, rendezte: Csábi Anna; a Szatmárnémeti Északi Színház és a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház közös előadása (HU)

    18.00: Északi Színház — Conor McPherson: A NAVIGÁTOR, rendezte: Cristi Juncu; a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Liviu Rebreanu társulatának előadása (RO), magyar felirattal — Fókuszban Marosvásárhely

    21.30: szakszervezetek művelődési háza, színpadi nézőtérrel — Roland Schimmelpfennig: AZ ARANYSÁRKÁNY, rendezte: Catinca Drăgănescu; a sepsiszentgyörgyi Andrei Mureşanu Színház előadása (RO); magyar felirattal

    23.00: Red Hat Yard — Afterparty

    Cookie