×
2024. 04 19.

Triplázott Fernando Alonso

2012.07.22 - 21:50

Egy héttel a Formula–1-es Magyar Nagydíj előtt a németországi Hockenheimben tartották meg a világbajnokság 10. futamát, amelyen Fernando Alonso idei harmadik győzelmét aratta Malajzia és Valencia után.

A Ferrari pilótája jó rajt után előbb Sebastian Vettel, majd Jenson Button támadásait verte vissza. A második helyet Vettel szerezte meg, miután az utolsó előtti körben megelőzte a boxkiállások során elé kerülő McLaren-pilótát. Vettel azonban húsz másodperces büntetést kapott, így három helyet visszaesve az ötödik helyen zárt. A dobogó második fokán Button végzett, a harmadik pedig a finn Kimi Raikkönen lett.

Fernando Alonso pályafutása 30. győzelmét aratta a hockenheimi Német Nagydíjon, gumijai nagyon jól bírták a hajrát is, így 34 pontosra növelte előnyét a világbajnokságon. A legutóbbi hat versenyből ötön a dobogóra állhatott, a hatodikon, Kanadában pedig még hét körrel a leintés előtt is vezetett, mielőtt elkoptak a gumijai. Egyszóval, bombaformában van.

Eredmények:

Német Nagydíj: 1.Alonso, 2. Button, 3. Raikkönen, 4. Kobajasi, 5. Vettel, 6. Pérez, 7. Schumacher, 8. Webber, 9. Hülkenberg, 10. Rosberg.

A vb állása: Pilóták: 1. Alonso 154 pont, 2. Webber 120, 3. Vettel 110, 4. Raikkönen 98, 5. Hamilton 92, 6. Rosberg 76, 7. Button 68, 8. Grosjean 61, 9. Pérez 47, 10. Kobajasi 33. Konstruktőrök: 1. Red Bull-Renault 230 pont, 2. Ferrari 177, 3. McLaren-Mercedes 160, 4. Lotus-Renault 159, 5. Mercedes 105, 6. Sauber-Ferrari 80, 7. Williams-Renault 47, 8. Force India-Mercedes 46, 9. Toro Rosso-Ferrari 6.