Tucatnyian küzdöttek Berken
Utoljára módositva: 2014-09-01 09:53:27

A szárazberki egyházközösség ifjúsági csapatának a sikerével zárult a Bocskai Napok keretében megrendezett focitorna, a Barcelona Krisz a mikolaiakat győzte le egy góllal a döntőben.

A szárazberki Barcelona Krisz csapata nyert a tornát,

Hetedik alkalommal szervezték meg a Bocskai Napok keretében Szárazberken a kispályás labdarúgó tornát, melyre ebben az esztendőben 12 csapat nevezett, ketten a határ túloldalán fekvő tervértelepülésről, Garbolcról és Zajtáról. A 6+1 fős alakulatok 2-10 percet játszottak a helyi futballtéren kialakított két kispályán, a három négycsapatos csoportból az első kettő egyenes ágon került a negyedöntőbe, melléjük a két legjobb harmadik alakulat csatlakozott. A legjobb nyolc között három meccsen viszonylag sima győzelmek születtek, a negyediken azonban nem bírt egymással a Lelkészek és a Szárazberki Kisvég csapata, a rendes játékidő 1-1-el végződött és a hosszabbítás sem hozott döntést, így büntetők következtek. Ebben a papok közül Rácz Ervin utolsóként hálószaggató felsősarkos gólt lőtt, amivel egyben az eldöntőbe lőtte csapatát. A fináléba azonban már nem sikerült bejutniuk a Lelkészek együttesének, és bár 3-0-ról feljöttek egy gólra, de egyenlíteni már nem sikerült a mikolaiak ellen, így elsőként ők kerültek az utolsó szakaszba, a papok pedig megszerezték az egyik harmadik helyet. A másik dobogós hely a lázáriaké lett, miután a szárazberki egyházközösség ifjúsági csapata, a Barcelona Krisz egy góllal bizonyult jobbnak.

A döntő is igen kiegyenlített meccset hozott, a tornagyőzelemről egy gól döntött, ezt a Barcelona Krisz játékosa, Hegyi Gábor szerezte, aki egy kapufáról lepattanó labdát vágott a mikolaiak hálójába. A tornán Bíró András, Enyedi Sándor és id. Csüri Sándor látta el a játékvezetői feladatokat. A mérkőzéseket követően a helyi művelődési házban Ilonczai Zsombor helyi lelkész és főszervező adta át a díjakat a csapatoknak, majd a résztvevőket megvendégelték egy ízletes bográcsossal is.

Bocskai Napok, focitorna, csoportok, A csoport: Barcellona Krisz, Szárazberki Kisvég, Zajta, Sándorhomok. B csoport: Szárazberki Alsóvég, Mikola, Szárazberki Junior, Pro Amos Sándorhomok. C csoport: Garbolc, Szárazberki Huligánok, Lelkészek, Lázári.

Kieséses szakasz, negyeddöntők: Bracelona Krisz – Pro Maos Sándorhomok 3-0, Lázári – Szárazberki Alsóvég 3-0, Mikola – Garbolc 2-0, Lelkészek – Szarazberki Kisvég 1-1 (büntetőkkel 3-1). Elődöntő: Mikola – Lelkészek 3-2, Barcelona Krisz – Lázári 1-0. Döntő: Barcelona Krisz – Mikola 1-0.

Barcelona Krisz: Gherman István, Csukat Arnold, Hegyi Gábor, Kocsán Norbert, Kocsán Szilárd, Bücs Dénes, Bücs Ákos, Tóth Imre.

Mikola: Báthori Attila, Verdes László, Lukács Szabolcs, Lukács Lehel, Deák Arnold, Magyar Róbert, Kovács Zsolt, Bertics András.

Lázári: Lázin Zsolt, Roszpapa Csaba, Roszpapa Krisztián, Roszpapa Dávid, Spiller Nándor, Takács Sándor, Câmpean Călin, Fenczák Lóránd, Horváth Károly.

Lelkészek: Ilonczai Zsombor, Rácz Ervin, Király Lajos, Tolnai János, Kiss József, Kovács Mátyás, Karikás József, Paku Zoltán, Petkes Mihály.