×
2024. 04 20.

Túl nagy falat lett volna a CFR-nek a BL

2019.08.29 - 05:03

Ezúttal sem lesz román részvevője a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének, ugyanis a Kolozsvári CFR kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól a főtáblás szereplés kapujában. A Gépész utcaiak pénteken tudják meg, kik lesznek a csoporttársak az Európa Ligában.

A Slavia Praha elleni oda-visszavágó párharc 180 percéből összesen közel 50 percet teljesített a olyan szinten a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata, amellyel helyt tudna állni a Bajnokok Ligája főtábláján. Viszont mindez kevés volt, hiszen a cseh bajnok majdnem végig a maximumon pörgött, így megérdemelten vívta ki, hogy 12 év szünet után ismét BL-csoportkörben szerepeljen.

A playoff szerda esti visszavágóján a CFR biztató játékkal kezdett Prágában. Nyomás alá helyzete az ellenfelet, és több veszélyes helyzetet sikerült kidolgozni. Bordeianu dolgoztatta meg Kolart egy szabadrúgás után, majd Deac fejese kevéssel tévesztette el a célt, a 17. percben pedig Rondon késett le ezredmásodperceket egy jó keresztlabdáról. A félidő derekán viszont a Slavia visszavette az irányítást, Masopust óriási ziccert hagyott ki, Škoda fejese után Susici majdnem a saját kapujába tette a labdát, öt perccel később pedig Škoda újabb próbálkozása a kevéssel tévesztette el a célt.

A fordulás után a CFR teljesen feladta a harcot. Pedig egy gól is elég lett volna, hogy reményt hozó hosszabbításba vigye a meccset, viszont Dan Petrescu edző legényei ötlettelenül játszottak. Păun, Hoban és Țucudean becserélése sem hozott újat a kolozsváriak játékába, sőt, az előbbi hibájából az Slavia a továbbjutást eldöntő találatot is megszerezte: Boril – miután lerázta magáról Păunt – futott be a kolozsvári 16-os területére jobb oldalon, majd az alapvonal közeléből küldte keresztbe a labdát, amire Mureșan érkezett, és szerencsétlenül ért a labdába (1–0). Az európai szövetség a cseh játékosnak írta a gólt, azonban a román védő hatékony labdaérintéssel menteni tudott volna.

Ezzel eldőlni látszott a meccs, mert a CFR játékosainak lábaiba mintha ólmot öntöttek volna. Továbbra is prágaiak voltak a veszélyesebbek, Susicnak pedig a 86. percben a gólvonalról kellett menteni, így maradt az 1–0-s Slavia siker.

„Nagyon magas szinten zajlott ez a találkozó, és sajnos a mi hibánkból gólt is kaptunk. Sajnálom, mert az edzéseken remekül mentek a rögzített helyzetek, de ma, itt valahogy semmi sem jött össze” — mondta a találkozó után Dan Petrescu, a CFR vezetőedzője.

A BL-ből ugyan kiesett, de az Európa Liga csoportkörébe folytatja nemzetközi szereplését a CFR. Viszont a kolozsváriaknak itt sem lesz könnyű dolga, hiszen az alacsony koefficiens-pontszám miatt (3,500) a 4. kalap utolsó helyéről várhatja a mai sorsolást (ha a Ferencváros is továbbjutott, ugyanezt a helyet foglalja el a 4. kalapban).

„Én nagyon bízom abban, hogy továbbjutunk a csoportból. Nem hiszem, hogy a Slaviánál nehezebb ellenfelekkel kerülhetünk szembe. Én szerettem volna, hogy ezek a csodás srácok a BL-csoportkörben játszanak, de annak is nagyon kell örülnünk, hogy az EL-ben folytathatjuk szereplésünket” — tette hozzá a szakvezető.

A román sajtó egyébként csütörtök délelőtt már leközölte a várható kalapbeosztást a pénteki sorsolás előtt, de a helyzet még változhat, hiszen csütörtök este rendezik az EL-playoff visszavágóit. Az alábbiakban azt a kalapbeosztást olvashatják, amely a csütörtök délelőtti koefficiens-táblázat szerinti sorrendben vannak a csapatok.

A csoportok sorsolását pénteken 14 órától rendezi az európai szövetség.

Kapalbeosztás

1. kalap: Sevilla, Arsenal, FC Porto, AS Roma, Manchester United, Dinamo Kijev, Besiktas, FC Basel, Sporting CP, CSZKA Moszkva, VfL Wolfsburg, Lazio.

2. kalap: PSV Eindhoven, Krasznodar, Celtic, Köbenhavn, Sporting Braga, AA Gent, Borussia Mönchengladbach, BATE Boriszov, Young Boys, Ludogorec Razgrad, APOEL Nicosia, Legia Warsaw.

3. kalap: Eintracht Franfurt, PAOK Thessaloniki, FCSB, AS Saint-Étienne, Karabag Agdam, Feyenoord, Getafe, Espanyol, Malmö FF, Partizan Belgrade, Standard Liége, Wolverhampton Wanderers.

4. kalap: AEK Athen, Stade Rennais, Rosenborg BK, Istanbul Basaksehir, AZ Alkmaar, FC Oleksandrija, F91 Dudelange, LASK, Wolfsberger AC, FC Lugano, Suduva Marijampole, Kolozsvári CFR, Ferencváros.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, playoff, visszavágó

Slavia Praha – Kolozsvári CFR 1–0 (Bořil, 66. perc).

Továbbjutott: a Slavia, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel.

Ajax – APOEL 2–0 (Álvarez 43., Tadics 80.)

Továbbjutott: az Ajax, 2–0-s összesítéssel.

Club Brugge – LASK Linz 2–1 (Vanaken 70., Bonaventure 89., illetve Klauss 74. – 11-esből)

Továbbjutott: a Brugge, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel.