×
2024. 04 24.

Újabb 3x3-as ezüstérem

2018.08.21 - 13:20

Bajnoki ezüstérmesként kapott meghívást egy bukaresti tornára a VSK 3x3-as női kosárlabdacsapata, itt a második helyen zártak.

A bajnoki finálé után újabb tornadöntőt játszott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, és újabb ezüstéremmel gazdagodott a klub serleggyűjteménye. Ezúttal is 3x3-as tornán vettek részt a lányok: Alexandra Uiuiu, Adina Pop, Elisabeth Pavel, Andreea Lazăr felállásban a VSK Sport Arena meghívásos körtorna bukaresti döntőjén játszottak.

Mint ismeretes, ebben a felállásban a VSK az első 3x3-as bajnoki kiíráson ezüstérmet szerzett, ezért hívták meg a lányokat most Bukarestbe, ahol az A-csoport küzdelmeit az Ukrajna 1-es csapata elleni 15–10-es győzelemmel indították. A Bukaresti Sniper elleni 21–10-es siker negyeddöntős szereplést ért a VSK-nak, ahol a szintén fővárosi Agro Squad trióját verték 21–14-re. Az elődöntőben Ukrajna 2-t verték 19–13-ra, a fináléban pedig ismét összekerültek az északi szomszédjaink legjobbjaival. Ezúttal az ukránok 16–12-re nyertek, így a VSK a dobogó második helyére állhatott fel.

„Ez volt az utolsó 3x3-as torna, amelyen részt vett a VSK ebben a felállásban. A lányoknak most következik egy rövid vakáció, szeptember 3-án ugyanis kezdjük a felkészülést a nagy csapattal a Nemzeti Liga idényére” — írta közleményében a szatmári egyesület vezetősége.

Florin Mureșan, a VSK kosárlabda szakosztályának menedzsere ugyanakkor elmondta, hogy a klub nem volt meghívva szervezőként a szeptember 22–23-ra tervezett szatmári 3x3-as tornára, amelyet az egyik helyi bevásárlóközpont parkolójában kialakított pályán fognak rendezni.