×
2024. 04 20.

Újabb bajnoki arannyal hangol Mani a Dakarra

2014.10.08 - 16:32

Talán kissé ironikusan hangzik, de a szatmárnémeti Gyenes „Mani” Emánuel most azzal írt sporttörténelmet a hazai motorversenyeken, hogy a második helyen zárt egy endurokrossz bajnoki futamon.

A szakág „egyeduralkodója” – aki már kétszer elnyerte a Románia legjobb motorversenyzője címet – az elmúlt évtizedben valamennyi hazai endurokrossz vagy enduro bajnoki futamot megnyert és így nyerte sorra a bajnoki címeket. Az elmúlt hétvégén Barcarozsnyón, a bajnokság 6., utolsó előtti fordulójában a 2015-ös, 300 köbcentis KTM–modellel állt rajhoz, de nem hozott szerencsét az új versenygép. A Brassói Vectra Racing Team motorosa a futam első ötven percben a papírformának megfelelően vezette a mezőnyt, azonban elesett és megelőzte egy brassói versenyző, akit már nem tudott beérni a végéig. Így a második helyen zárt, viszont ezzel együtt már bebiztosította magának a pályafutása 7. bajnoki címét, mivel az összetettben üldözője, a nagyenyedi Szakács Róbert kihagyta a bracarozsnyói versenyt.

„Nem volt a legjobb pálya, nem feküdt nekem, inkább motokrossz–jellege volt. Ugyanakkor az új versenygépet sem volt idő kellően beállítani, a felfüggesztés nem volt a legjobb” – magyarázta Mani, aki a következő hétvégén, a törcsvári zárófutamon is rajthoz áll. Ez megfelelő edzési lehetőség lesz a szatmári pilótának, aki a jövő év első napjaiban nekivág a világ legnehezebb terepralijának, a Dakar–ralinak. Mani lapunknak elmondta, ezen a héten elkészülhet a motorkerékpárt, amit november 20-ig kell eljuttatnia a franciaországi Le Havre-ba, innen szállítanak hajóval minden versenygépet Buenos Airesbe, ugyanis az argentin fővárosból rajtol majd a mezőny a kéthetes ralira. A szatmári versenyző elmondta a Dakar–projekt minden a terv szerint halad, október végéig kifizetheti a harmadik, utolsó részletet is a nevezési díjból.