1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Újabb győzelmükkel már az első helyre pályáznak a 19 évesek

2019.09.05 - 07:32

Zsinórban második bajnoki mérkőzését vesztette el a Szatmárnémeti Sportlíceum 17 éven aluliak labdarúgócsapata, így az első helyét is elvesztette a 11. csoportban.

Abrudan Róbert és Nelu Donca együttese a nagyváradi szett-null után Aradon is „szettet” kaptak, és ezzel még a gólkülönbségükben is belerondítottak. A villámrajtot vett csapat egészen a harmadik helyig csúszott vissza a táblázatban, szombaton pedig rangadót játszik idehaza a Kolozsvári LPS együttesével, ahol az első hely visszahódítása lehet a szatmári legények célja.

Ezzel szemben a 19 évesek és a 16 évesek egyre jobban teljesítenek. Mihai Sabău-Svegler edző nagy juniorjai is a Viitorul ellen játszottak, és az első vereséget mérték rá a kincses város csapatára. A zsinórban jegyzett öt győzelemmel pedig beérték a táblázat élén a kolozsváriakat, akik egyelőre jobb gólarányuknak köszönhetik vezető pozíciójukat. Akárcsak a 17 évesek, a 19 éveseknek is rangadót jelent majd a Kolozsvári LPS elleni szombati találkozó, ugyanis az első hely sorsa is eldőlhet.

A 16 évesek a második Szeben megyei ellenfelüket is verték, és a Szászmedgyesi Gaz Metan elleni sikerrel két helyet javítottak az elitliga 3. csoportjának a táblázatában. A Cosmin Iuhas, Cristian Popa edzőpáros legényei ezzel a negyedik pozíciót foglalják el, pénteken viszont nehéz feladat vár rájuk Temesváron, a LPS Banatul elleni mérkőzésen.

U16, elitliga, 3. csoport, 8. forduló

Szatmárnémeti LPS – Szászmedgyesi Gaz Metan 3–1.

A csoport állása: 1. Aradi UTA 18 pont, 2. Temesvári ASU Politehnica 16, 3. Kolozsvári Universitatea 15, 4. SZATMÁRNÉMETI LPS 12, 5. Kolozsvári CFR 10, 6. Temesvári LPS Banatul 9, 7. Nagyváradi LPS Bihorul 4, 8. Szászmedgyesi Gaz Metan 3, 9. Aradi Viitorul 2, 10. AFC Hermannstadt 1.

U17, regionális 11. csoport, 8. forduló

Kolozsvári Viitorul Junior – Szatmárnémeti LPS 6–1.

A csoport állása: 1. Nagyváradi Luceafărul 16 pont, 2. Kolozsvári LPS 15 (20–8), 3. SZATMÁRNÉMETI LPS 15 (25–23), 4. Kolozsvári Viitorul Junior 9 (19–14), 5. Nagybányai CSS2 (17–30) 9, 6. Zilahi Atletic 4, 7. Nagybányai Minaur 3.

U19, regionális 11. csoport, 8. forduló

Kolozsvári Viitorul Junior – Szatmárnémeti LPS 0–3.

A csoport állása: 1. Kolozsvári Viitorul Junior 16 pont (19–7), 2. SZATMÁRNÉMETI LPS 16 (22–13), 3. Kolozsvári LPS 15, 4. Zilahi Atletic 9 (13–11), 5. Nagybányai Minaur 9 (12–18), 6. Nagybányai CSS2 6, 7. Nagyváradi Luceafărul 0.