×
2024. 04 25.

Újabb kosárlecke a Sepsi-SIC-től

2018.01.28 - 23:00

Huszonöt pontos vereséget szenvedett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC otthonában, de a rájátszást így is a második helyről várja a Dobă alakulata.

Boritékolható volt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a sepsiszentgyörgyi veresége az alapszakasz utolsó előtti fordulójában, viszont a piros-fehérektől a szurkolók jobb játékot vártak volna. Zoran Mikes edző és a Sepsi-SIC viszont kosárlabdaleckét adtak Marius Dobă tanítványainak.

A vasárnap esti bajnoki első negyedét alaposan bealudta a szatmári alakulat. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés, hiszen a hazaiak huszonhat pontot gyűjtöttek össze tíz perc alatt, ezzel szemben a VSK színeiben csak Porchia Green, Britany Miller és Andra Mandache pontozott – egyenként egyszer, közelről. Természetesen ennél több támadása volt a VSK-nak, viszont eladták a labdát, vagy még a saját téfélen vesztették el a labdát, de egyszerű ziccerből sem találták el a gyűrűt.

A második negyed második felében tért magához a szatmári csapat, de az is lehet, hogy a Sepsi fogta vissza magát huszonnyolc pontos előnynél (40–12!). Taneisha Harrison megtáltosodott, és egymaga felhozta mínusz huszonegyre a VSK-t (42–21).

Ezzel a hátránnyal kezdte a második félidőt is a szatmári alakulat, de a három amerikai lány pontjaival a VSK még faragott hármat a hátrányából (49–31). A szatmáriak azt a látszatot kelltették, hogy megtalálták az ellenszert a Sepsi-SIC majdnem hibátlan játékára, és a 28. Percbe felzárkózott a csapat a tizennégyre (55–41).

Mínusz tizanhatról kezdődött az utolsó tíz perc, de vélhetően Mikes is észlelte, hogy játékosai kissé korán vettek vissza a tempóból. Az ellenfél szakvezetője felrázta hát a tanítványait, és az ébresztő első jelét Ancuța Stoenescu már az első pillanatokban jelezte egy laza triplával (62–43). Ameddig Harrison ismét betalált, addig már ismét huszonhat volt a két csapat között (73–47).

Stoenescu újabb triplájával és Teodora Neagu duplájával a mérkőzés legnagyobb különbségét jegyezhettük (84–51), az utolsó négy percben pedig már csak arra vártunk, hogy leteljék a játékidő. 87–62 volt a vége, és az idénybeli ötödik vereség ellenére a VSK még mindig őrzi második helyét a táblázatban. És ez már így is marad, az utolsó alapszakaszi mérkőzés eredményétől függetlenül. De reméljük, hogy a pénteki találkozón szépít a VSK, és két idegenbeli vereség után győzelemmel zárja az alapszakaszt a piros-fehér alakulat. Az Alexandria lesz az ellenfél.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 17. forduló

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Szatmárnémeti VSK 87–62 (26:6, 20:19, 13:18, 28:19).

Sepsi-SIC (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Webb (9/6/3), Fontaine (6/5/4), Kilin (5/0/1), Carter (13/5/0), Dzankic (3/0/0), Kress (4/7/0), Marshall (11/5/9), Gödri-Părău (9/3/6), Neagu (14/3/1), Stoenescu (13/2/4), Huțanu (0/1/0). Vezetőedző: Zoran Mikes.

VSK (pontok száma/lepattanük/gólpasszok): Miller (8/7/0), Green (6/5/5), Sfîrlea (0/1/0), Szmutku, Lazăr (6/4/0), Mandache (17/0/1), Baltic (6/8/1), Harrison (19/7/4). Vezetőedző: Marius Dobă.