Újra gólképtelen volt az Olimpia
Utoljára módositva: 2014-10-04 16:09:02

Lehangoló időben, lehangoló körülmények között, lehangoló gól nélküli döntetlent ért el a második liga hatodik fordulójában hazai pályán a Szatmárnémeti Olimpia, amely a Râmnicu Vâlcea alakulatát fogadta. A borús időben, néha szitáló esőben, mintegy 200-300 néző előtt, az eddigi halvány teljesítmény miatt a csapatot egyik szurkolói csoport sem buzdította megszokott helyéről. A Commando Oli néhány törzstagja a játékosbejáró fölötti tribünrész alján figyelte az eseményeket, és a végén a nyáron leváltott vezetőedző, mostani technikai igazgató, Csík Tibor nevét skandálta, majd a „szégyelljétek magatokat, szégyelljétek magatok (ruşine, ruşine, ruşine să vă fie) rigmussal hagyta el a stadiont. A nyugodtabb drukkereknek sem volt miért örvendezniük, az első félidei játék főleg nagyon lehangoló volt, az egyetlen valamirevaló helyzetet is a vendégek alakították ki, az első 20 perc végén Pârvulescu lövése ment alig mellé. A szünetben Cosmim Bodea vezetőedző becserélte az argentin légiós Lasót, aki némi színt és lendületet vitt az Olimpia játékába, a félidő elején a dél-amerikai lövése mindjárt veszélyt jelentett a fiatal Fejér Béla kapujára. A továbbiakban a szatmári alakulat többet birtokolta a labdát, és próbált nyomást gyakorolni a vendégek kapujára, voltak is helyzetek, de a Gavrilescu lövését blokkolták, majd Laso 20 méteres szabadrúgása csavarodott el a felső léc fölött. A vâlceai gárdának is megvolt a lehetősége, egy beadást követően Codin a rövid sarokból az oldalhálóba perdített. Az idő szorításában a szatmáriak kétségbeesetten támadtak, és a lefújás előtti pillanatokban sokan már felugrottak a helyükről, de Laso félmagas lökete milliméterekkel suhant el a kapufa mellett, ezzel maradt a csalódást jelentő döntetlen.

Bár a vendégek ponttal távoztak, de a meccs utáni sajtótájékoztatón Robert Tufişi másodedző azt nyilatkozta, hogy nem elégedettek, mivel ők győzni jöttek Szatmárra. „Az eredmény ugyan megfelel a játék képének, de nekünk a három pont volt a cél. Mindkét csapat óvatosan játszott, és a felázott pálya sem kedvezett nekünk. Sajnos ez már a negyedik mérkőzésünk, amelyen nem lőttünk gólt, és ezen változtatni kell” – mondta a szakember.

Bodea sem repesett az örömtől, hiszen csapata az ellenfélhez hasonlóan szintén a negyedik meccsén nem szerzett gólt. „Nagyon kellett volna egy mostani siker, ezzel megnyugodott volna a csapat, és kikerülhettünk volna ebből a zónából. A játékosok hozzáállásával, és az akarattal nem volt gond, de valami hiányzik a kapu előtt, egy kicsit több figyelem kellene egyes szituációkban. A védelem működik, de a középpályától felfelé már gondok vannak, ezeket kell megoldanunk, és ezért próbálkozunk több felállási variációval” – nyilatkozta Bodea. Az Olimpia a következő fordulóban Resicabányára látogat. Liga 2, 2. csoport, 6. forduló: Szaatmárnémeti Olimpia – CSM Ramnicu Valcea 0-0. Olimpia: Anca-Trip – D. Muntean, Mureşan, Heil, Iuhas – Gavrilescu, Scvarckopf (Feier 70.), Villand, Bic – Faur (Laso 46.), Boştină. További eredmények: Tatrang – Pankota 2-1, Nagyvárad – Resicabánya 1-1, Karénsebes – Campina 0 -0. Slatina – Mioveni 0-2.