×
2024. 04 26.

Újvidéken nyert Körössy

2016.05.09 - 17:08

Két hét múlva újabb európai körversenyt rendeznek Szatmáron: a 17 éves női tőrvívók viadala után a kontinentális konföderáció úgy döntött, a 14 évesek is megküzdhetnek a Csipler-teremben.

Megnyerte a 14 éven aluli tőrvívók európai körversenyében az újvidéki egyéni tornát a Szatmárnémeti SK sportolója, Körössy Melissa. A Lengyel Éva, File Attila, Dan Șuta, Izsáki Arnold edzőnégyes tanítványa veretlenül zárta a tornát és állhatott a dobogó legfelső fokára. A szatmáriak tőrvívó-reménységek egyébként remekeltek a vajdasági tornán, ugyanis a négy érmes helyből hármat foglaltak el az SZSK sportolói. Körössy mellé a pódium harmadik fokára állhatott fel Teodora Șofran és Diana Șuta, ők bronzéremmel térhettek haza. Ugyanitt, Teodora Turdean a 11. pozícióban zárt..

Az Európai Vívó Konföderáció (EFC) egyébként első alkalommal rendez kontinentális körversenyt a 14 éveseknek. A 17 éveseknél, vagyis a kadetteknél már bevált tornasorozat mintájára hívta életre tavaly ezt a nemzetközi megmérettetést. A tőrvívóknak tavaly decemberben Rigában rendezték az első tornát, majd Kunszentmiklós, Brno, Chichester (Nagy-Britannia), Weinheim (Németország), Szófia, Szigetszentmiklós, Poznań, Barcelona és most Újvidék látta vendégül a 14 éven alulik lány és fiú tőrvívókat. Körössy Kunszentmiklóson ezüstérmes lett, Brnoban pedig az 5. lett. Ugyanakkor Șofrannak ez már a harmadik bronzérme ebben a viadalban, hiszen Kunszentmiklóson és Szigetszentmiklóson is a harmadik helyen zárt.

A lányok két hét múlva hazai közönség előtt bizonyíthatnak, hiszen az EFC felvette a szatmárnémeti AS Kupát is sorozat versenynaptárában. Dan Șuta lapunknak elmondta, idén még kísérleti jelleggel szervezi a szövetség a versenyeket, a következő idényben pedig azokon a helyszíneken rendezik meg a tornát, ahol a 2015/16-ös szezonban sikeres volt a szervezés. Szatmár pályázni fog, hogy jövőre is bekerüljön a versenynaptárba, így a Csipler Sándor Vívóterem egy évben két európai körversenynek adhat otthont.

Újvidéken egyébként a 11–12 éves fiú tőrvívóknak rendezték még egy nemzetközi tornát, amelyen Răzvan Nojea az 5., Matei Serghie a 9. lett.