Béla
szitálás

Ünnepeltek a kaplonyiak

2015.06.14 - 10:24

Tavaly a bajnoki hajrában maradtak le az elitligáról, idén viszont elsőként jutottak be a megye legjobb tizennégy csapata közé a Liga 4 B-csoportjának a győztesei, a Kaplonyi Fortuna legényei.

Stílszerűen, nagy arányú győzelemmel, este pedig bállal ünnepelte a Kaplonyi Fortuna labdarúgócsapata, hogy megnyerte a labdarúgó Liga 4 B-csoportjának a küzdelmeit. A Szilágyi Gábor, Heveli Attila edzőpáros legényei szombat délután 8–3-ra verték a negyedosztályos idényzáró hazai mérkőzésén a vendég Mezőfényi Fröhlichet, így 21 győzelemmel, két döntetlennel és csupán két vereséggel, vagyis 65 ponttal zárták az idényt a tabella élén.

Mint arról beszámoltunk, a Fortuna már korábban biztosította az első pozícióját a széria táblázatában, így a pezsgős ünneplés már az utolsó előtti forduló után megvolt, miután hazai pályán 5–1-re verték a csanálosiakat. Ezért szombaton egy, erre az alkalomra készített, új mezben játszottak, amelyre felírták: „Bajnokcsapat 2014–2015”.

A tribünön jó volt a hangulat és még akkor sem volt ijedelem, amikor Snébli Norbert vezetéshez juttatta a Fröhlichet. Három perccel később ugyanis Aurel Corneanu egyenlített, a 30. percig pedig Gecse Gergő góljaival már 3–1-re vezetett a Fortuna, három perccel később Bákai Gerhárd növelte háromra a hazaiak előnyét (4–1). Kár lenne arra gondolni, hogy itt „véget ért a meccs”, mert a félidő hajrájában Vachter Ervin (43. perc) és Martin Norbert (45.) betalált Heveli Szabolcs kapujába, így 4–3-as állásnál ment pihenőre a két csapat. Fordulás után viszont már nem bírták a tempót a vendégek, így a 65. percben Mosdóczi Bence (5–3), majd öt perccel később Bakai Gerhárd (6–3) is betalált, a 76. és 78. percben pedig újabb Gecse Gergő-dupla zárta a mérkőzést (8–3). A játékosok az utolsó sípszó után megköszönték a hazai közönség lelkes támogatását, akik nagy része az idegenbeli bajnoki találkozókra is elkísérte a kedvencüket. Este pedig a helyi kultúrotthonban, a kaplonyi fúvószenekar által rendezett bálban folytatták az ünneplést.

A Fortuna a 2013/14-es negyedosztályos idény végén az első csapat volt a vonal alatt, amely így nem kapott szereplési jogot a tavaly szeptemberben indult Liga 4 Elite-ben. A csoportgyőzelmével kiharcolta a lehetőséget, hogy a megye legjobbjai között szerepelhessen a Fortuna. A klub vezetői viszont visszafogottan beszéltek a csapat jövőjéről. Szerintük át kell gondolni, hogy lesz-e kellő anyagi fedezet az elitligában való szerepléshez, ugyanis a részt vevő települések közötti távolságok már nagyobbak. Azt viszont nem hagyhatják figyelmen kívül, hogy ezek a legények és a közönség megérdemli azt, hogy a megye elitjéhez tartozzanak.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Szöveg és fotók: Pesek Attila