×
2024. 04 26.

Utolsó pontok idegenből

2012.05.25 - 20:56

Megnyerte a Szatmárnémeti Olimpia az idény utolsó idegenbeli bajnoki mérkőzését: egy „termékeny” nyolc percnek köszönhetően 3–1-re győztek a „sárga–kékek” a Kolozsvári U II otthonában.

„Csak” 3–1 arányban győzött péntek délután a Szatmárnémeti Olimpia a Kolozsvári U II otthonában, ugyanis Csik Tibor edző legénysége végig mezőnyfölényben játszott. A kincses város „egyetemistái” ezúttal többnyire ifi játékosokkal álltak ki, az élvonalbeli együttes keretéből Szilágyi Zsolt jött segíteni a „kicsiknek”. A házigazdák a 15. percben második veszélyes helyzetükből gólt is szereztek, ami a legjobbkor jött az Olimpiának is, ugyanis a szatmári legények magukhoz tértek, és átvették a kezdeményezést. A „egykapuzának” viszont csak a félidő utolsó percében lett meg az eredménye: Zsiga tört a 16-oson belülre, keresztbe passzolta Feiernek, aki tíz méterről bevette Ţicrea kapuját.

Marinaş teljesítménye nem győzte meg a szakvezetőket, ezért Csik Tibor Dănilát küldte helyére a szünet után. Az ék az első labdaérintésnél, a második félidő első percében gólt szerzett, és ezzel már az Olimpia vezetett. Alig tértek magukhoz a kolozsváriak, amikor Zsiga vezette a kapura balról a labdát, majd 20 méterről pipára küldte a lasztit. 1–3-as szatmári vezetésnél megnyugodhatott a maroknyi, lelkes Olimpia-drukker, akik valamennyi idegenbeli mérkőzésre elkísérték kedvenceiket. A „zebrák” is feladták a meccset, viszont a „sárga–kékek” már nem tudtak eredményesek lenni a végéig, így maradt a két gólos siker.

Ez volt az Olimpia utolsó idegenbeli mérkőzése ebben az idényben. Jövő hétvégén rendezik a zárófordulót, és a szatmári legénység hazai pályán köszönhet el szurkolóitól. Az Aranyosgyéresi Seso lesz az ellenfél, és a fiúk bíznak abban, hogy a szatmáriak nagy számban ki fognak látogatni az Olimpia Stadionba, ugyanis egy remek év után méltón szeretnék megköszönni a drukkerek biztatását és kitartását.

III. Liga, 6. csoport, 29. forduló

Kolozsvári U II – Szatmárnémeti Olimpia 1–3 (1–1). Gólszerzők: Calcan (15. perc), illetve Feier (45. perc), Dănilă (47.), Zsiga (53.). Olimpia: Şuta – Moş (csere: Glodean), Florin Mureşan, Heil, Homorozan, Gavrilescu, Botos (Mihai Pop), Villand, Zsiga, Feier (Prodan), Marinaş (Dănilă).