×
2024. 04 25.

Vaida Beáta, Adriana Matei és Burya Patrick az év legjobbjai

2016.12.14 - 15:39

A Szatmárnémeti VSK dominált ebben az évben, hiszen az olimpiai sportágak és a nem olimpiai sportágak kategóriájában is a legjobb sportolót adja: a strandröplabdázó Vaida Beáta és Adriana Matei, illetve a karatéka Burya Patrick zártak az élen.

Az országos- és Balkán-bajnok strandröplabdapáros, Vaida Beáta és Adriana Matei Szatmár megye legjobb sportolói 2016-ban. Mint ahogy arra számítani lehetett, a Szatmárnémeti VSK sportolói idén taroltak, hiszen toronymagasan vezetik a megyei rangsort, és csapatként ők az elsők Szatmárban, akik a legjobbaknak járó elismerést vehetik át. Adrian Pricop edző tanítványai felnőtt és junior korosztályban is bajnokok lettek idén, a felnőttek Balkán-bajnokságán pedig hazai pályán, Szatmárnémetiben szereztek ezüstérmet. Viszont az ifik Bb-jén aranyérmet szereztek, a 21 évesek világbajnokságán pedig a pontozó ötödik helyen zártak. Ezek az eredmények összesen 73 pontot hoztak a „konyhára”, amely a megyei rangsor elejére repítette a lányokat. „beért a munkánk gyümölcse. Örülök, hogy a megyei táblázatban is az élen zártunk, remélem, hogy jövőre tovább gyarapítjuk az érmek számát” — mondta Adrian Pricop, aki csak néhány napig tartózkodik idehaza a lányokkal, ugyanis háromhetes antalyai edzőtáborba készülnek, ahol a kínai felnőtt vb-re fognak készülni. „Az ünnepeket nem töltjük idehaza” — nyilatkozta lapunknak a szakvezető.

A rangsorban a második lett a VSK párbajtőrvívója, a felnőtteknél Balkán-bajnoki egyéni aranyérmese, aki a vegyes csapattal is az első helyen zárt Bulgáriában, míg a VSK csapatával honi bajnoki ezüstérmet, egyéniben pedig bronzérmet jegyzett. Ezekkel viszont csak 35,5 pontot szerzett, tizenhéttel többet, mint csapattársa Adrian Pop, aki csak a hazai bajnokságokon pontozott.

Öt év dominálás után idén csak a második lett a nem olimpiai sportágak rangsorában Bartincki Attila, a Nagykárolyi Karate Do B.F.K.S. Sportegyesület sportolója. Ebben a kategóriában ugyanis először zárt az élen a VSK karatékája, Burya Patrick, aki a Karate-szövetségek Világegyesülete (WUKF) által szervezett kadett koroszályos világ- és Európa-bajnokságon összesen nyolcszor szólították dobogóra, emellett Balkán- és hazai bajnokságon is aranyérmeket szerzett. Bartincki idén második lett. Edzője, dr. Fazekas György szerint ebben nagy szerepet játszott az is, hogy az ifjú tehetség idén érettségizett, illetve felvételizett a kolozsvári testnevelési egyetemre. A megyei rangsor harmadik helyén is VSK-karatéka zárt a junior Váncsa Daiana személyében.

Érdektelenség

Nem lehet szó nélkül hagyni, hogy Szatmár Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság szerdai rangsoroló ülésén a DJST vezető mellett csak öten voltak jelen: Adrian Pricop, dr. Fazekas, Gheorghe Sabău (a VSK tekeedzője) és Marcel Tarța (a Szatmárnémeti SK elnöke). A megyei klubok képviselőinek érdektelensége egyébként abban is megnyilvánul, hogy egyesek a sportolóik eredményeit sem közölik. Például dr. Fazekas több olyan sportoló eredményét is hiányolta, akik nem a nagykárolyi klub sportolói.

Az eredmények tekintetében viszont kis javulás észlelhető, ugyanis a tavalyihoz viszonyítva, idén több mint tíz ponttal szerzett többet a megye öt legjobb sportolója, mint 2015-ben (143,25 pont tavaly, 154,03 pont idén).

A díjkiosztó gálát jövő szerdán, december 21-én 14 órától rendezik a szatmárnémeti Filharmóniában.

A megye legjobbjai

Olimpiai sportágak

1. Strandröplabdacsapat, Szatmárnémeti VSK (Vaida Beáta, Adriana Matei; edző: Adrian Pricop) – 73 pont: U21-es világbajnokság 5. hely, ifjúsági Balkán-bajnokság 1. hely, felnőtt Balkán-bajnokság 2. hely, junior országos bajnokság 1. hely, felnőtt országos bajnokság 1. hely.

2. Adrian Szilágyi (párbajtőrvívás, Szatmárnémeti VSK; edző: Csiszár Ferenc) – 35,5 pont: felnőtt egyéni Balkán-bajnokság 1. hely, felnőtt vegyes csapat Balkán-bajnokság 1. hely, felnőtt egyéni országos bajnokság 3. hely, felnőtt csapat országos bajnokság 2. hely.

3. Adrian Pop (párbajtőrvívás, Szatmárnémeti VSK; edző: Csiszár Ferenc) – 18 pont: felnőtt egyéni országos bajnokság 1. hely, felnőtt csapat országos bajnokság 2. hely.

4. Czerlau Mercedes (cselgáncs, Szatmárnémeti Unio SK; edző: Terely Mihály) – 15,36 pont.

5. Mácska Ádám (párbajtőrvívás, Szatmárnémeti SK; edző: Nagy Lehel) – 12,17 pont.

6. Marian Halas (cselgáncs, VSK – 12 pont), 7. Bodó Benjámin (tőrvívás, SZSK – 11,25), 8. Szép Márton (párbajtőrvívás, SZSK – 10), Pék Péter (birkózás, SZSK – 10), Cătălin Șoreanu (birkózás, SZSK – 10), 11. Teodora Coste (párbajtőrvívás, SZSK – 9,25), 12. Trandafir Silaghi, Paul Oros, Raul Zarzu, Andrei Barbul (mind birkózók, SZSK – 5).

Nem olimpiai sportágak

1. Burya Patrick (karate, VSK; edző: Florin Mihali) – 133,12 pont: WUKF-világbajnokság, kadett korosztály 1. hely a kumite shobu shanbon egyéni (+75 kg) és csapatversenyében, 2. hely a shobu shanbon váltócsapattal, 3. hely a shobu shanbon egyéni nyílt versenyében; WUKF Európa-bajnokság, kadett 2 egyéni és 2 csapat 1. hely; Balkán-bajnokság, kadett egyéni és csapat 1. hely; kadett korosztályos országos bajnokság egy egyéni és két csapat 1. hely.

2. Bartincki Attila (karate, Nagykárolyi Karate Do B.F.K.S. SE; edző: dr. Fazekas György) – 90,5 pont.

3. Váncsa Daiana (karate, VSK; edző: Florin Mihali) – 54,87 pont.

4. Alin Rîșnoveanu (karate, VSK; edző: Florin Mihali) – 29,62 pont

5. Igor Bălăceascu (karate, VSK; edző: Florin Mihali) – 21.625 pont

6. Mihai Veber (modellezés; Nagykárolyi Gyerekklub – 16,5 pont), 7. Kalocsai Zoltán (karate, Szatmárnémeti Samuraiul SK – 16), 8. Talida Miclăuș és Török Kinga (mindkettő karatéka, Szatmárnémeti Yakuza SK – 12,5), 10. Bezsera Máriusz (karate, Yakuza SK – 12,25), 11. Florin Curileac (karate, VSK – 11,25), 12. Murvai Patrik (karate, Szatmárnémeti Zanshin – 10), 13. Bertok Csaba (modellezés, Gyerekklub – 9), 14. Bezsera Patrícia (karate, Yakuza SK – 8), 15. Vasile Maxim (teke, VSK – 7,75).