×
2024. 04 26.

Vajda Andrei átvette a bajnoki serleget

2012.12.18 - 18:56

2008 után ismét bajnoki címet szerzett a 12 éves szatmárnémeti karting-pilóta, Vajda Andrei, idén magasabb kategóriában lett első.

Nagyszabású gálán vette át a bajnoki címet Vajda Andrei, a Szatmárnémeti Go Kart Team 12 éves pilótája, aki idén megnyerte a Román Karting Szövetség (FRK) által rendezett, és az Országos Sport- és Ifjúsági Hatóság (ANST) által pontozott bajnokság KF3 junior géposztályának a pontvadászatát.

A hatfordulós bajnokság két futamát kihagyta Vajda „Bajnok” Zsolt fia, azonban a többi négyet megnyerte, így zárt az összetett táblázat első helyén. Ezzel megszerezte öt éves pályafutása második bajnoki címét, 2008-ban a pufo kategóriában bizonyult a legjobbnak. Ezt követően kétszer lett harmadik, egy alkalommal második, de már a mini kategóriában.

Az elmúlt hétvégén Bukarestben, az ANST székhelyén Carmen Tocală elnök adta át a jól kiérdemelt bajnoki serleget Vajda Andreinek, aki az édesapja által vezetett csapattal jövőre triplázni szeretne: a román bajnoki cím megőrzése mellett a háromfordulós délkelet–európai-bajnokságot (Romániában, Törökországban és Bulgáriában rendeznek egy–egy futamot), illetve az olaszországi háromfordulós Európa-bajnokságot is meg akarja nyerni. Utóbbi versenyre egy rövid vakáció után már készülhet, ugyanis február 5-én rendezik az Eb első futamát.

„Bajnok” optimizmusa nem alaptalan, ugyanis a régióban minden versenyt megnyert a fia, ahol rajthoz állt. A négy bajnoki futam mellett egy délkelet–európai-bajnoki fordulón, Kézdivásárhelyen is megmérkőzött, és az első lett. A csapatvezető Vajda Zsolt ugyanakkor köszönetet mond a támogatóknak, illetve a szatmárnémeti Octavian Goga Általános Iskola vezetőségének és tantestületének, akik most büszkék lehetnek arra, hogy egy bajnok pilóta tanulójuk van.

A Szatmárnémeti Go Kart Team egyébként a FRK nyolc alapító klubjának az egyike. Korábban a Román Autóklub (ACR) égisze alatt rendezték a bajnokságot, két éve viszont külön föderációt alkotnak, amelyet az ANST, de a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) is felvette tagszervezetei közé.