×
2024. 03 29.
Péntek
Auguszta
15 °C
kevés felhő
1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON
100HUF = 1.26 RON
Külföld

Valóságos fenyegetést jelent

2018.07.30 - 07:37
Megosztás:
Valóságos fenyegetést jelent

Az emberkereskedelem nagyon is valóságos fenyegetés több millió gyermek számára a világon, derül ki az UNICEF és az ICAT jelentéséből. Ma van az emberkereskedelem elleni küzdelem világnapja.

A globális emberkereskedelem azonosított áldozatainak 28 százaléka gyerek — derül ki az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF) és az Emberkereskedelem Elleni Ügynökségek Közötti Együttműködési Csoport (ICAT) az emberkereskedelem elleni küzdelem világnapja (július 30.) alkalmából közzétett jelentéséből. A fekete-afrikai, közép-amerikai és karibi térségben ez az arány 62–64 százalék közötti — hangsúlyozza a jelentés.

„Az emberkereskedelem egy nagyon is valóságos fenyegetés több millió gyermek számára a világon. Főleg azok érintettek, akik arra kényszerültek, hogy megfelelő védelem nélkül elhagyják otthonukat és közösségüket” — mondta Henrietta Fore, az UNICEF ügyvezető igazgatója. „Ezeknek a gyerekeknek arra van szükségük, hogy a kormányok sürgősen cselekedjenek és megvédjék őket” — tette hozzá.

Az UNICEF és az ICAT szerint a gyermek áldozatok valós száma nagyobb lehet a jelenlegi adatoknál. A gyermekeket ritkán azonosítják, többségük ugyanis a kereskedőktől vagy a megbélyegzéstől, illetve a segítségnyújtás elutasításától való félelmében, ismeretek hiányában vagy a hatóságokkal szembeni bizalmatlanság okán nem mer segítséget kérni.

Az Európai Bizottság emberkereskedelemről szóló 2016-os jelentése szerint 2013–2014-ben az uniós tagállamok közül Romániában, Bulgáriában, Hollandiában, Magyarországon és Lengyelországban volt a legmagasabb az emberkereskedelem áldozatainak száma.

A gyermekkereskedelem áldozatai gyakran hátrányos helyzetű családokból származnak, számos roma származású, illetve olyan gyerek található közöttük, aki gyermekvédelmi intézményben vagy javítóintézetben nevelkedett.

A lányok és a fiúk is áldozataivá válhatnak a gyermekkereskedelemhez jellemzően kapcsolódó prostitúciónak, a koldultatásnak és a kisebb bűncselekmények elkövetésének.

Az UNICEF és az ICAT szerint fontos lenne a gyermekvédelmi intézményrendszer és a szociális védőháló erősítése, annak biztosítása, hogy minden ügy elbírálása a gyermek egyéni helyzetének mérlegelése alapján és az ő legjobb érdekének figyelembevételével történik.