×
2024. 04 24.

Vásárhelyen maradtak a pontok

2017.11.08 - 16:29

Hiába a kiegyenlített játék, a veszélyes gólhelyzetek és Vasile Pop (képünkön kék mezben) két gólpassza, a FC Olimpia ugyanis a védelemben nagyon sebezhető volt Marosvásárhelyen, így az ASA begyűjtötte a pontokat.

Nem tudtak pontszerzéssel kedveskedni születésnapjára a klubelnök Merkli Istvánnak a Szatmárnémeti FC Olimpia játékosai, akik szerdán vereséget szenvedtek Marosvásárhelyen az ASA vendégeként játszott bajnoki mérkőzésen.

A meccs – mondhatni – 1–0-s hazai vezetéssel kezdődött, ugyanis Marius Popescu edző legényei az első helyzetüket már az 5. percben gólra váltották: a Viitorultól hozott 19 éves Kilyén Szabolcs beadási kísérlete úgy került az Olimpia kapujába, hogy a lasztit egyik csapattársa sem érte el, de a szatmári hálóőr, Florin Muntean is nézőként kísérte a labdát, amint az a kapujába gurul (1–0).

Ezután a hazaiak is elfogytak, kiegyenlített lett a játék, így az Olimpia is egyre közelebb került Moga kapujához. A 29. percben aztán egy száz százalékban szatmári gólt hoztak össze a srácok egyenlítésként: az avasújfalui Vasile Pop harcolt egy labdáért az ellenfél térfelén, amit meg is szerzett, majd azonnal indította a szatmárnémeti Dumitru Munteant, aki a 16-os széléről csont nélkül vágta a lasztit pipára (1–1). A tavalyi őszi szezonban házi gólkirály Mitru, a nyári hazatérése óta először volt eredményes az Olimpia mezében.

Továbbra is kiegyenlített maradt a játék, egy-egy veszélyesebb helyzet mindkét kapu előtt adódott, de szünetig nem változott az eredmény.

A második félidő elejét is bealudták a szatmári legények, és sajnos a bekapott gól után nem is tudtak magukhoz térni. A 48. percben Fl. Muntean bravúrosan védett Paul Iacob ziccerénél, de négy perccel később Robert Candrea megelőzte a hálóőrt egy keresztlabdánál és beindította az ASA gólgyártó gépezetét (2–1). Bogdan Miholca távoli lövését védeni tudta Moga, túloldalt viszont Cosmin Sîrbu két perc alatt, két góllal eldöntötte a meccset (4–1).

Jött ugyan Cristian Munteanu szépítő találata – Vasile Pop szöglete után –, és utána is uralta a mezőnyt az Olimpia, mindez viszont kevés volt a végső sikerhez.

Az ASA a baloteșt-i 6–2-es győzelem után zsinórban három meccset vesztett el, így október 21. óta először tudott nyerni a felszámolás terhe alatt játszó vásárhelyi alakulat.

Az Olimpia is október 21-én nyert legutóbb – 2–0 a Foresta Suceavával –, azután egy vereség és egy döntetlen a mérleg, és a mostani újabb vereséggel visszaesett egy pozíciót a szatmári csapat, szombat délelőtt, a 17. forduló mérkőzésén pedig a Dacia Unirea Brăila lesz a szatmáriak vendége.

Liga 2, 16. forduló

Marosvásárhelyi ASA – Szatmárnémeti FC Olimpia 4–2 (1–1).

Gólszerzők: Kilyén (5. perc), Iacob (52.), Sîrbu (67., 69.), illetve D. Muntean (29.), Cr. Munteranu (82.).

ASA: Moga – Băjan, Candrea, Kilyén, Mendy, Iacob, Mijokovic, Stoica (Iliescu, 78. perc), Sîrbu (Panait, 80.), Petriş, Petra. Vezetőedző: Marius Popescu.

Olimpia: Fl. Muntean – Achim (Lusamba, 56. perc), Duruş, D. Muntean, Cr. Munteanu, Rus, Pop, Hlinca, Brata, Szász, Cocian (Miholca, 32.). Vezetőedző: Ritli Zoltán.